Pagal gaunamus atlyginimus Mažeikių savivaldybė – 16-oje vietoje

Nuotr. iš LR Vidaus reikalų ministerijos archyvo

Vasaros pabaigoje vidutinės darbo pajamos Lietuvoje buvo pasiekusios 1000 eurų „į rankas“, tačiau ne visur situacija vienoda. Mūsų savivaldybėje vidutinis atlyginimas pusantro šimto eurų mažesnis nei šalies vidurkis, – tokia rugsėjo statistika.
Tuose miestuose, kuriuose gyventojų pajamos mažesnės, daugiau vyresnio amžiaus darbuotojų ir nedarbo išmokų gavėjų, – rodo „Sodros“ pateikta šalies gyventojų trečią ketvirtį gautų darbo pajamų apžvalga.
Toks apibendrinimas tinka ir žvelgiant į „Sodros“ atstovų „Santarvei“ pateiktus, ir į viešai skelbiamus duomenis apie Mažeikių rajono savivaldybę.

Mažeikių savivaldybėje šių metų rugsėjį buvo 22,8 tūkst. apdraustųjų. Jų vidutinės darbo pajamos „į rankas“ siekė 844 eurus. 2020 metų rugsėjo mėnesį Mažeikių rajone buvo 22,4 tūkst. visomis draudimo rūšimis apdraustų asmenų, o jų vidutinės pajamos buvo 784 eurai „į rankas“.
Šių metų birželį vidutinės mažeikiškių darbo pajamos atskaičius mokesčius siekė 853 eurus ir buvo 8 proc. didesnės nei 2020 metų birželį. Tada mūsų rajono dirbančiųjų vidutinės darbo pajamos sudarė 790 eurų.
Kiek ryškesnį skirtumą galima įžvelgti lyginant 2021 ir 2020 metų kovo mėnesio duomenis. Šių metų kovą vidutinės Mažeikių rajono gyventojų darbo pajamos atskaičius mokesčius siekė 834 eurus ir buvo 14 proc. didesnės nei prieš metus (734 eurai – 2020 m. kovą).
„Tendencijos išliko teigiamos dėl metų pradžioje padidėjusio minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA), didesnio valstybės tarnautojų ir biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinio dydžio, pasikeitusios neapmokestinamojo pajamų dydžio skaičiavimo tvarkos ir kitų priežasčių.
Vis dėlto tikėtina, kad išaugusias dalies gyventojų darbo pajamas „suvalgė“ infliacija“, – paaiškino „Sodros“ Statistikos, analizės ir prognozės skyriaus patarėja Kristina Zitikytė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Pagal gaunamus atlyginimus Mažeikių savivaldybė – 16-oje vietoje”

  1. . parašė:

    kaime, kaime Žemaitijoj..

  2. dėsninga vieta parašė:

    matyt norėtų 1-os vietos. Tada pradėkite dirbti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video