Sodininko skiltis: apie patogią ir ekologišką pagalbą augalams

Streptokarpas

Dideliam jūsų nusivylimui, susirgo mylima gėlė, pastebėjote, kad ją užpuolė kažkokie neaiškūs gyviai. Nusiminti neverta! Ir chemikalų neskubėkite pirkti. Yra laiko patikrintų paprastų naminių priemonių, kurios gali padėti  sunegalavusiems augalams.

•    Skalbimo priemonės – prieš amarus. Amarai labai mėgsta jaunus ūglius, tačiau vargu ar jiems patiks lašelis skalbimo priemonės ir drėgna šluostė. Vienas judesys – ir amarų kaip nebūta.

Padės kalio permanganatas. Jeigu kambarines gėles apninka muselės ir žemėje atsiranda kirmėlaičių (tai dėl to, kad gėlės per dažnai laistomos, nėra vandens nuotėkio arba jos pasodintos į pernelyg didelius vazonus), pakeiskite žemę, o vazonus kruopščiai išplaukite karštu muiluotu vandeniu, paskui keletą kartų perliekite verdančiu vandeniu ir išdezinfekuokite stipriu kalio permanganato tirpalu. Persodinamų gėlių lapus ir stiebus nuplaukite, o šaknis atsargiai apiplaukite 20–25°C temperatūros vandeniu.

Acto esencija dezinfekuoja. Grybelis, samanos ir dėmės laikui bėgant vazonėlį padaro neišvaizdų ir yra puiki terpė veistis kenkėjams. Ištepkite acto esencija vazonėlį ir patrinkite šepetėliu – tai nuvalys purvą ir neutralizuos beprasidedančias ligas.

Skystas muilas ir spiritas kovai su skydamariais. Pats šių kenkėjų pavadinimas daug ką pasako – jie slepiasi po skydais, todėl juos sunku pasiekti. Išbandykite skysto muilo ir spirito tirpalą: 20 g muilo ištirpdykite litre vandens, įpilkite truputį spirito ir šiuo mišiniu gerai apipurkškite apatines lapų puses.

• Erkutes pražudo drėgmė. Smulkios voratinklinės erkutės vos matomos, tačiau sausoje ir šiltoje patalpoje jų tiek prisiveisia, kad voratinklis tampa įžiūrimas. Norint jų atsikratyti jums prireiks purkštuvo, polietileninio maišelio ir vandens. Augalą gausiai apipurkškite, kartu su vazonu įstatykite į didelį maišelį ir sandariai jį užriškite. Didelė drėgmė sustabdys erkių dauginimąsi ir jos žus.

• Svogūnas – atsparumui didinti. Norėdami, kad augalai išvengtų streso, apipurkškite juos svogūno lukštų nuoviru. Lukštų įmeskite į verdantį vandenį, pavirinkite ir palikite pastovėti per naktį.

• Durpės minkština vandenį. Jei ant jūsų augalų lapų atsirado baltų dėmių, neskubėkite panikuoti, nes tai gali būti nuo pernelyg kieto vandens, kuriuo laistote augalus. Jį galite suminkštinti durpėms. Pripilkite durpių į lininį maišelį ir įmerkite jį nakčiai į 10 l talpos kibirą. Durpės neutralizuoja kalkes, suminkština vandenį ir padaro jį tinkamą augalams laistyti.

Neskubėkite išpilti. Vanduo, kuriame virė bulvės, turi krakmolo, o jis skatina augalų augimą. Neišpilkite ir vandens, kuriame virėte kitas daržoves bei kiaušinius. Tačiau šiuo vandeniu laistyti augalus galite tik tuo atveju, jei jo nesūdėte. Kaip trąšos veikia ir pastovėjęs mineralinis vanduo (be angliarūgštės!).

Kavos tirščiai puikiai išpurena žemę. Neišmeskite kavos ir arbatos tirščių – jie naudingi gėlėms. Paslaptis ta, jog sukietėjusi žemė nuo jų vėl taps puri. Be to, kavos tirščiai sumažina pH. Tai itin patinka rūgščią dirvą mėgstantiems augalams, pavyzdžiui, kamelijoms ir azalijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto