Pagerbtas mažeikiškis krepšinio treneris

Raudondvaryje prizu pagerbtas Mažeikių sporto mokyklos treneris, jubiliejų švenčiantis Algimantas Giedra. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Raudondvaryje oficialiai uždarytas Lietuvos moksleivių krepšinio lygos sezonas. Uždarymo šventėje pagerbtas krepšinio specialistas iš Mažeikių.


Tikimasi surinkti mergaičių grupę 

Raudondvario dvare vykusioje šventėje buvo oficialiai uždarytas 2012–2013 metų Lietuvos moksleivių krepšinio lygos sezonas, kurio kovose dalyvavo ir būrys mūsų rajono Sporto mokyklos krepšinio komandų. Geriausią rezultatą iš jų parodė vyriausių šį sezoną mažeikiškių – aštuoniolikmečių komanda, kuri iškovojo antrąją vietą antrajame divizione, po to sugebėjo pakilti į pirmąjį stipriausių komandų aštuntuką. 
Susumavus rezultatus Mažeikių sporto mokykla tarp 46 krepšinį propaguojančių šalies sporto mokyklų ir klubų užėmė šešioliktąją vietą. Tarp vaikinų krepšinio komandų mažeikiškiai pakilo dar aukščiau – praleidusi į priekį tik didžiųjų miestų mokyklas, Mažeikių sporto mokykla užėmė pirmąją vietą tarp rajonų ir vienuoliktą bendroje įskaitoje tarp 46 mokyklų ir klubų.
„Bendroje įskaitoje praleidome į priekį iš rajonų Kėdainius, Biržus ir Palangą, tačiau tam yra objektyvios priežastys – šiems rajonams nemažai taškų davė merginų komandos, kurių, nors ir labai gaila, mes neturime nė vienos. Artėjantį sezoną jau planuojame, kad bus renkama, jeigu atsiras norinčiųjų, merginų krepšinio grupė. O tai, kad vaikinai jau daugelį metų pasiekia neblogų rezultatų, rodo apie gerą mūsų krepšinio trenerių darbą“, – sakė mokyklos direktorius Algirdas Pocevičius. Tiesa, kitą MKL sezoną mūsų rajono atstovai neturės nė vienos ekipos pirmajame divizione – šį sezoną iš jo iškrito vienintelė ten rungtyniavusi septyniolikmečių komanda.


Išugdyti čempionai 

Lietuvos krepšinio federacija ir Moksleivių krepšinio lyga kiekvienais metais apdovanoja prizu trenerį, prisidėjusį prie moksleivių krepšinio plėtojimo. Raudondvaryje prizu pagerbtas Mažeikių sporto mokyklos treneris, jubiliejų švenčiantis Algimantas Giedra, kuris su jaunaisiais krepšininkais dirba jau nuo 1979 metų. 
„Per tiek metų net nesuskaičiuosi, kiek paruošiau krepšininkų. Geriausi prisiminimai liko iš 2000-ųjų metų, kai mano treniruojami vaikinai pirmą ir kol kas vienintelį kartą tapo šalies čempionais. Iš pradžių šioje ekipoje buvo lyderis – Artūras Jomantas, po to atsiskleidė Marijus Norkus, Simas Gumuliauskas, Tomas Klimas“, – prisiminė treneris.
Anot jo, komanda čempionės titulą pasiekė dėl to, kad buvo kaip reta darbšti ir kolektyviška, o kai atėjo pirmosios pergalės, žaidėjai vienas kitą ragindavo, neleisdavo užriesti nosies, siekė rezultato.


Reikia tik noro ir darbo 

Šiuo metu krepšinio specialistas dirba su  šešiolikmečiais, keturiolikmečiais ir dešimtmečiais mažeikiškiais krepšininkais. 
„Yra gerų, perspektyvių vaikų, tik reikia dirbti, siekti tikslo. Dabar vasara, atostogos, tačiau jiems bandau įteigti, kad reikia judėti savarankiškai ir ne taip, kad tik priebėgomis pažaisti krepšinį aikštelėje ir pamėtyti į krepšį, bet bėgioti krosus.
Visi nori žaisti krepšinį, bet sunku jiems įteigti, kad fizinis pasirengimas yra būtinybė, bėgimu jie pakrauna savo „akumuliatorius“, stiprina kvėpavimą. Kai pasiruoši fiziškai, lengviau yra žaisti tiek gynyboje, tiek puolime“, – kalbėjo A. Giedra.
Pasak trenerio, ir mūsų mieste gali užaugti ir tapti gero lygio krepšininkas, svarbiausia, kad būtų paties noras siekti tikslo.
„Jeigu esi darbštus ir talentingas, pas mus net lengviau to pasiekti negu didesniame mieste, kur yra dešimt vienodo lygio krepšininkų – čia talentingesnis žaidėjas, kuris yra komandos lyderis, gauna daug žaidimo minučių aikštelėje, užsikrauna didžiulę atsakomybę ant savo pečių už komandos rezultatą, ir tai grūdina žaidėją, išmoko nebijoti sunkumų ir su jais susidoroti“, – sakė treneris.

5 Atsakymai į “Pagerbtas mažeikiškis krepšinio treneris”

 1. as parašė:

  Esu 15m. ir noreciau taip pat siekti trenerio karjeros.

 2. 85 parašė:

  Sveikinimai didziam treneriui ir zmogui. Sveikatos, laimes,kantrybes ir visokito kas geriausia:)spaudziam desine…

 3. Sedula parašė:

  Nuoširdžiausi sveikinimai nuo Sedos krepšinio bendruomenės, treneris tikras autoritetas ne tik krepšinio aikštėje, bet ir gyvenime. Sėkmės ir naujų pergalių!

 4. SM-91 parašė:

  Tikrai pagarba! Daug ko ismoke ne tik krepsinyje :) Dideles sekmes Treneriui, kad ir toliau dirbtu ta darba kuri ismano geriausiai :)

 5. sm parašė:

  Pagarba treneriui, tikras autoritetas buvo :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto