Pagerbti respublikinių olimpiadų nugalėtojai

Rajono Savivaldybės mero padėkos raštais apdovanota dvidešimt moksleivių. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Antradienį Mažeikiuose pagerbti ir apdovanoti rajoną šalyje garsinę moksleiviai – 2011–2012 metų respublikinių olimpiadų ir konkursų prizininkai. Jų nuopelnai įvertinti keturiolikoje renginių, iš viso apdovanota dvidešimt moksleivių.

Apdovanojimai įvairūs

Rajono Savivaldybės mero padėkos raštus prizininkams teikė pats meras Antanas Tenys, rajono Savivaldybės tarybos švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Sigutė Bernotienė ir Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus.
Humanitarinėse olimpiadose ir konkursuose daugiausiai nusipelnė Merkelio Račkausko gimnazijos moksleiviai. II vietą respublikiniame jaunųjų filologų konkurse laimėjo gimnazijos abiturientė Evelina Kniežauskaitė, pagyrimo raštą iš respublikinės istorikų olimpiados parsivežė trečios gimnazijos klasės moksleivis Pijus Poškus. Respublikinėse rusų bei lotynų kalbų olimpiadose III vietas laimėjo taip pat trečios gimnazijos klasės moksleivė Kristina Ganzijeva.

„Gabijiečiai“ – tiksliukai

Tiksliųjų mokslų srityje labiausiai pasižymėjo Gabijos gimnazijos auklėtiniai. Respublikinėje fizikos olimpiadoje III laipsnio diplomas atiteko ketvirtos klasės gimnazistui Karoliui Tarasaičiui, su pagyrimo raštu iš šios olimpiados grįžo gimnazijos trečiokas Arnas Bilkštys, sėkmė informatikos olimpiadoje lydėjo Gabijos gimnazijos abiturientą Roką Urlakį: jis nusipelnė pagyrimo rašto.
Tos pačios gimnazijos trečiokas Lukas Šalaševičius tapo Europos Sąjungos jaunųjų vertėjų konkurso laureatu, o antros klasės gimnazistė Simona Martinkutė iš dailės olimpiados parvežė trečiąją vietą.

Dainavo laureatų koncerte

Praėjusį sekmadienį respublikinė televizija tiesiogiai transliavo Lietuvos vaikų ir mokinių TV konkurso „Dainų dainelė“ laureatų koncertą. Jame Mažeikių rajonui atstovavo Gabijos gimnazijos trečios klasės moksleivė Gintarė Korsakaitė ir abiturientų vaikinų kvartetas iš Merkelio Račkausko gimnazijos: Marius Milis, Domantas Stočkus, Simonas Berenis bei Julius Bertulis.
Šie laureatai taip pat pagerbti per apdovanojimų ceremoniją.
Savivaldybės mero padėkos raštai įteikti ir grupei dešimtokų iš Pikelių pagrindinės mokyklos: Monikai Mažonaitei, Silvijai Pocevičiūtei, Laurynui Graikšui ir Albertui Intai. Jiems padėkota už laimėtą pirmąją vietą respublikiniame projekte „Pasveikinkim vieni kitus“.

Gabių vaikų yra

Papildomu prizu už rašinio problemiškumą rašinių konkurse „Mano šeima: kaip suprantu 38-ąjį Konstitucijos straipsnį“ apdovanota Ruzgų pagrindinės mokyklos dešimtokė Viktorija Majauskaitė, o Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos pirmokė Vytautė Rimkutė padėkos rašto nusipelnė už laimėtą antrąją vietą tarp 9–10 klasių moksleivių respublikinėje technologijų olimpiadoje.
Švietimo skyriaus vedėjas A. Stonkus džiaugėsi, kad šalyje mažėjant vaikų, gerų, gabių ir išmintingų vaikų vis dar daug.
„Dabar pats gyvenimas yra įdomus: nė patys nežinome, ar mes gerai, ar blogai gyvename, reikia ar nereikia, bet mokslo vertė vis tiek išlieka. Vaikai supranta, kad vis dėlto reikia: olimpiadoms, konkursams reikia ruoštis papildomai, o tai reiškia, kad daugelis iš čia esančiųjų su vienu ar kitu dalyku susies savo profesiją, gal čia būsimieji talentai, mokslininkai ir dainininkai“, – po apdovanojimų ceremonijos sakė A. Stonkus.

3 Atsakymai į “Pagerbti respublikinių olimpiadų nugalėtojai”

  1. Aha parašė:

    Nusiraminkit, sprotininkam bus atskiras pagerbimas, taip kad jus cia privilegijuoti skaitotes

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    taip, sportas- niekas

  3. sportininke parašė:

    O įdomu, kodėl nebuvo pagerbti sportininkai, kurie garsina Mažeikius? Nejaugi sportas paskutinėje vietoje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto