Pagrindiniai 2017 m. biudžeto akcentai

Ministrų kabinetas posėdyje pritarė 2017 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektui bei su juo susijusių įstatymų projektams ir teiks juos Seimui.

Prioritetai, kurių laikosi Lietuva

„Pagrindiniai kitų metų biudžeto akcentai – dėmesys socialinės atskirties mažinimui ir krašto apsaugos stiprinimui. Prioritetai, kurių mes laikomės – tai mūsų įsipareigojimai NATO, siekiant priartėti prie 2 proc. krašto apsaugai nuo BVP. Tam biudžeto projekte papildomai skiriame beveik 150 mln. eurų. Taip pat didelė išlaidų dalis numatyta esminės struktūrinės pertvarkos – socialinio modelio – įgyvendinimui – arti 250 mln. eurų. Kartu su biudžetu Seimui teikiame ir Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas, pagal kurias didinamas neapmokestinamųjų pajamų dydį. Minimalų mėnesinį atlyginimą gaunantiems žmonės šis dydis padidėtų nuo 200 iki 310 eurų. Tai reali priemonė didinant žmonių pajamas, motyvuojant dirbti ir uždirbti“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
Projekte numatoma, kad valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų konsoliduotos visumos pajamos (kartu su ES investicijomis ir kitomis tarptautinės paramos lėšomis) 2017 metais sudarys 9,997 mlrd. eurų, arba 5,9 proc. daugiau nei planuojama gauti šiemet, o išlaidos – 10,580 mlrd. eurų, arba 5 proc. daugiau nei 2016 m.

Planuojamos pajamos – 5,3 proc. didesnės nei šiemet

Prognozuojama, kad valstybės biudžeto pajamos kartu su ES investicijomis ir kitos tarptautinės paramos lėšomis sieks 8,476 mlrd. eurų, arba 5,3 proc. daugiau nei planuojama gauti šiemet, o išlaidos – 9,060 mlrd. eurų, arba 4,3 proc. daugiau nei 2016 m.
Numatoma, kad 2017 metų Europos Sąjungos investicijos ir kita tarptautinės finansinė parama bus šių metų lygio ir sudarys 2,101 mlrd. eurų.
Dar 144 mln. eurų kainuos neapmokestinamų pajamų dydžio didinimas, daugiau lėšų kitąmet reikės įmokoms už valstybės lėšomis draudžiamus asmenis – 41,4 mln. eurų, Kelių priežiūros ir plėtros programai – 32,5 mln. eurų, pedagogų darbo užmokesčio didinimui – 24 mln. eurų, kultūros ir meno darbuotojų algų kėlimui – 7,1 mln. eurų, daugiabučių namų atnaujinimui ir modernizavimui – 14,6 mln. eurų, investuotojų pritraukimui į Lietuvą – 11,7 mln. eurų.
Projekte numatoma, jog dėl įgyvendinamų struktūrinių reformų ir didinamų mažiausiai uždirbančiųjų vaikus auginančių šalies gyventojų neapmokestinamųjų pajamų, viešojo sektoriaus finansų deficitas 2017 m. sudarys 0,8 proc. BVP. Iš jų 0,6 proc. BVP – nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliosiančio socialinio modelio, kurį sudaro struktūrinių darbo rinkos ir socialinės srities reformų teisės aktai, kaina.
Deficitui taip pat įtakos turės ir 2017 m. didinamas neapmokestinamas pajamų dydis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto