Pagrindinis šventės akcentas – bėgimas už Laisvę

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Savivaldybėje surengta spaudos konferencija, skirta Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos mūsų mieste ir rajone vyksiantiems renginiams nušviesti.

Kviečia registruotis

Daugiausia dėmesio konferencijoje skirta Vasario 16-ąją pirmą kartą vyksiančiam bėgimui „Bėgame už Laisvę“. Apie jį kalbėjo šio bėgimo idėją pasiūliusi bėgikų klubo „Penki kalnai“ prezidentė Milda Zubavičienė. Ji informavo, kad startas bėgimui miesto gatvėmis bus duotas prie rajono Savivaldybės, o bėgikai suskirstyti į tris grupes: vaikai, bėgsiantys 400 ir 1000 metrų, ir suaugusieji, startuosiantys 3.3 bei 10 kilometrų bėgimuose.
Bėgti jau užsiregistravo beveik trys šimtai sportininkų, atvyks svečių iš Latvijos Saldaus miesto ir iš įvairių Lietuvos regionų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir mūsų kaimyninių miestų. Jie dalyvauti bėgime užsiregistravo jau iš anksto, tad M. Zubavičienė kviečia tai daryti ir mažeikiškius: registracija vyksta specialioje interneto svetainėje, adresu: mazeikiai.begimotaure.lt.

Renginiai ne tik mieste

Tikimasi, kad Vasario 16-osios bėgimas Mažeikiuose taps tradiciniu: bėgimo trasa sertifikuota, o pats bėgimas įtrauktas į vieną iš Lietuvos bėgimo taurės etapų.
Mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė į šią bėgimo šventę kvietė ne tik bėgikus, bet ir jų palaikymo komandas.
„Šis bėgimas taps istoriniu, tad kviečiame visus mažeikiškius ir rajono gyventojus aktyviai dalyvauti. Kaip sakoma – nėra blogo oro, yra tik prasta apranga, tad šventės dalyviai neturėtų bijoti jokio oro“, – kalbėjo S. Bernotienė.
Savivaldybės administracijos kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė priminė, kad Vasario 16-ajai skirti renginiai vyks ne tik mieste, bet visame rajone – šiuo metu baigiama sudaryti jų planą. Renginiai organizuojami Tulnikiuose, Sedoje, Ukrinuose, Viekšniuose ir kitose seniūnijose.

Koncertuos miesto atlikėjai

Kultūros centro direktorius Raimundas Radavičius nuogąstavo, kad po šio didelio bėgimo kas nors dar ateitų ir į kultūrinius renginius: be Garbės vardo suteikimo ceremonijos, nominantų apdovanojimų, bus koncertas, kuriame dalyvaus tik Mažeikių miesto kolektyvai.
Kultūros centro režisierius Paulius Mylė plačiau nušvietė kultūrinę dalį: mieste šventė prasidės šv. Mišiomis senamiesčio bažnyčioje. Nepriklausomybės aikštėje vyks bėgikų apdovanojimai, o po jų – atminties valanda „Aš galiu“.
Kultūros centre mažeikiškių lauks trijų dalių koncertas, truksiantis apie pusantros valandos. P. Mylė pakvietė mažeikiškius kuo gausiau atvykti į koncertą, o šventės dieną pasipuošti tautiška atributika.

4 Atsakymai į “Pagrindinis šventės akcentas – bėgimas už Laisvę”

 1. Julija parašė:

  „Bėgimas už Laisvę“ – gražu, bet kodėl už tai reikia susimokėti,- niekaip nesuprantu…

 2. Jonis parašė:

  Nu pagal rastinguma tai Tamsta dar tik ketvirtokas kaulijantis mamos centu ledams

 3. Juoniui parašė:

  Dažniausiai link ten bėga tik 7 klasiu su kolidoriumi lygio „specai“ ir kitokio plauko vistu pesejai…

 4. Jonis parašė:

  Kurion pusėn begsit Norvegijo,JK ar dar kurios salies pusėn ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto