Pagyvėjo prekyba televizoriais ir jų priedėliais

Savivaldos atstovė pastebėjo, kad daugiausia gyventojai perka per šimtą litų kainuojančią įrangą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Prekybininkai pastebi, kad mažeikiškiai suskubo pirkti ne tik skaitmeninės televizijos imtuvus, bet ir televizorius. Nuo spalio 29 dienos yra išjungiama analoginė antžeminė televizija, todėl gyventojai, norintys ir toliau žiūrėti televizijos laidas, turės įsigyti skaitmeninės televizijos priėmimo įrangą.

Prekybininkai džiūgauja

Prekybos centrai, prekiaujantys buitine technika, atsigauna, nes pagyvėjo prekyba televizoriais ir skaitmeninės televizijos įranga. Žmonės suskubo pirkti imtuvus, ir ne tik juos, bet ir televizorius. Anot „Avitelos“ parduotuvės vyriausiojo pardavėjo Andriaus, vyresnio pensinio amžiaus žmonės daugiausia perka imtuvus, o jaunesni – televizorius.
Panašiai kalbėjo ir „Top centro“ parduotuvės vedėja Inga. Ji pastebėjo, kad porą paskutinių savaitgalių pagyvėjo televizorių ir skaitmeninės televizijos imtuvų pirkimas.
Prekybos tinklo „Top centras“ komunikacijos vadovė Aurelija Rusteikienė „Santarvę“ informavo, kad populiariausi yra televizoriai, kainuojantys apie 600 litų. Tačiau neatsilieka ir brangesnių televizorių pirkimai. Nemaža dalis pirkėjų renkasi brangesnius televizorius, kainuojančius apie 1000 litų. Specialistės pastebėjimu, pirkėjus labiau domina ir brangesni skaitmeninės televizijos imtuvai – kainuojantys apie 200 litų.
Prekybos tinklo darbuotojai tvirtina, kad naujų televizorių perkama dvigubai daugiau nei skaitmeninės įrangos.
„Mums, prekybininkams, džiugu, kad žmonės nelaukia paskutinės dienos, ir jau dabar stengiasi įsigyti tai, be ko netrukus nebeišsivers. Mes jiems daugiau galime skirti laiko: parodyti, paaiškinti“, – situaciją apibūdino parduotuvės vedėja Inga.

Priimami prašymai

Gyventojai, kurių vidutinės mėnesio pajamos yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (525 litai), turi teisę gauti kompensacijas už įgytus skaitmeninės televizijos imtuvus. Jiems yra numatyta kompensacija iki vieno šimto litų.
Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Jolanta Kekytė paaiškino, kad galintys pasinaudoti teise į kompensaciją iki lapkričio 20 dienos turi pateikti paraiškas-prašymus. Mažeikių miesto gyventojų prašymai dėl kompensacijoms priimami Socialinės paramos skyriuje, seniūnijų gyventojų – gyvenamosios vietos seniūnijoje.

Kompensacija – per šešis mėnesius

Savivaldos atstovės J. Kekytės  teigimu, nuo gegužės pirmos dienos iki šiandien yra pateikta beveik 130 prašymų skirti kompensaciją. Pagal šias paraiškas Savivaldybė užsakė pinigus Susisiekimo ministerijoje ir jau yra gauta arti 13 tūkstančių litų išmokoms.
„Kiekvieno mėnesio gale yra skaičiuojami gyventojų prašymai ir ministerijai pateikiamas faktiškas pinigų poreikis“, – komentavo J. Kekytė.
Kompensacija yra išmokama per šešis mėnesius nuo sprendimo ją skirti priėmimo dienos. Pagal Vyriausybės nutarimą, pareiškėjas turi teisę kompensaciją atsiimti iki 2013 metų spalio 1 dienos.
Savivaldos atstovė pastebėjo, kad daugiausia gyventojai perka per šimtą litų kainuojančią įrangą. Tačiau kompensavimo tvarka yra tokia, kad nebus išmokama daugiau nei šimtas litų.

Kaime kliūtis – žemė

Seniūnijų atstovai „Santarvei“ sakė, kad gyventojai nėra itin aktyvūs – iš visų  besikreipiančiųjų su paraiškomis daugiausia yra socialiai remtinos šeimos. Laižuvoje dirbanti socialinio darbo organizatorė Rugilė Vaserytė „Santarvei“ sakė kol kas teturinti vieną prašymą dėl kompensacijos. Kiek daugiau prašymų gavo Židikų, Šerkšnėnų seniūnijos.
Šerkšnėnų seniūnijos kasininkė Birutė Liseckienė, dirbanti socialinį darbą seniūnijoje, įžvelgia kitą priežastį. Pasak jos, daugiausia kaimuose yra pensinio amžiaus žmonių, kurių pajamos, kad ir keletu litų, viršija valstybės remiamųjų pajamų dydį. Svarbiausia, pasak moters, kad daugelis tokių žmonių turi daugiau nei vieną hektarą žemės, o žemė yra įskaičiuojama į bendras piliečio ar šeimos gaunamas pajamas.
„Nieko nepadarysi. Toks paradoksas, nesvarbu, kad esi mažas pajamas gaunantis pensininkas: jei tavo pajamos didesnės nors keliais litais ir dar žemės turi – kompensacija nepriklauso“, – paaiškino B. Liseckienė.

3 Atsakymai į “Pagyvėjo prekyba televizoriais ir jų priedėliais”

  1. V. parašė:

    Bet už tai, kaip atsigaus prekyba televizoriais

  2. Nesąmonė parašė:

    iš ties yra kvailoka paimti ir viską taip pakeisti. kiek yra daug senų žmonių, kurie neįpras naudotis keliais puleteliais.
    o ir šiaip yra nesklandumų, šiandien negaudo man signalo nė vienas tv kanalas :)

  3. Bronislovas, Seda parašė:

    Turiu lempinį gerai veikiantį televizorių „Rekord“. Anūkas liepė jį išmesti, bet aš tikiuosi pritaikyti priedėlį ir toliau žiūrėti TV laidas. Tik sako reikės kažkokią „Secam“ spalvų sistemą pakeisti į „PAL“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content