Palnosuose rinkosi literatūros mylėtojai

Palnosų bibliotekos skaitytojai turėjo galimybę susipažinti su mažeikiškių literatų kūryba. Nuotrauka iš asmeninio albumo

Palnosų bibliotekoje vyko literatūros vakaras „Gyvenimas duotas“. Jame dalyvavo dešimt  Mažeikių krašto literatų ir menų mėgėjų sambūrio „Aura“ narių ir jo vadovė Janina Butnorienė.

Skambėjo dainos ir eilės

„Bibliotekos skaitytojai skaito lietuvių ir užsienio autorių knygas, bet buvo įdomu, ką kuria mūsų rajono literatai“, – apie tokio vakaro idėją „Santarvę“ informavo Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Palnosų filialo vyresnioji bibliotekininkė Virginija Momgaudienė.
J. Butnorienė pristatė renginyje dalyvavusius sambūrio literatus, pati padainavo keletą savo kūrybos dainų.
„Vakaro dalyviai buvo sužavėti Almos Krapauskienės iš Tirkšlių eilėmis, kurias ji labai išraiškingai deklamavo. O jos vyras Vaclovas eiles dar papildė skambiomis armonikos melodijomis. Garbaus amžiaus astrologas Vladas Daukantas įdomiai pristatė astrologinius pastebėjimus, padeklamavo savo kūrybos eiles žemaitiškai. Vida Kareva ne tik kuria linksmas eiles, bet geba improvizuoti, pritaikyti joms melodijas. Šįkart jas padainavo kartu su Justina Kateiviene. Dainą ir eiles palnosiškiams skyrė ir Jovita Gargasienė“, – įspūdžiais dalijosi bibliotekininkė.

Pristatė sambūrio veiklą

Klausytojus pradžiugino ir Aurelijus Butnorius –  jumoristinių eilių kūrėjas. Regina Niunevienė rašo satyrines epigramas, humoreskas, vieną iš jų pristatė klausytojams.
Pamąstymų apie amžinuosius būties klausimus, betarpišką ryšį su gamta ir dvasiniu pasauliu pateikė Algimantas Pileckis. Jis taip pat paskaitė savo eilių, kurias lydėjo skambi V. Krapausko  armonikos melodija.
Savo veiklą pristačiusi sambūrio vadovė J. Butnorienė pasidžiaugė, kad literatai yra išleidę  nemažai savo kūrybos knygų. Šią vasarą išleistas Mažeikių krašto literatų ir menų mėgėjų sambūrio almanachas „Mūsų kraštas – dalelė Lietuvos“, kuriame apie trisdešimt autorių skyrė savo eilėraščius, pamąstymus, poemas, prozos kūrinius ne tik Mažeikių kraštui, bet ir Lietuvai, Tėvynei.  Viešnia keletą knygų padovanojo Palnosų bibliotekai.
„Vakaras, besiklausant nuoširdžių posmų bei dainų, neprailgo. Tuo labiau kad pakilią nuotaiką armonikos melodijomis nuolat palaikė Vaclovas. Viena po kitos bibliotekoje skambėjo ir ilgokai nenutilo žinomos liaudies dainos, kol pagaliau paskutinę –  ,,Kur gimėm, kur augom“ – traukėme visi“, – „Santarvei“ pasakojo bibliotekininkė.

Sumanymų turi daug

V. Momgaudienė Palnosų bibliotekoje dirba tik nuo birželio pabaigos. Jos surengtas pastarasis renginys – trečias.
Pašnekovė prisipažįsta, kad kol kas didžiausias iššūkis buvęs neseniai vykęs bibliotekos 50-ečio paminėjimas, į kurį atvyko ir nemažai svečių.
V. Momgaudienė  pasakojo turinti ne vieną sumanymą, tikisi, kad, padedant vietos žmonėms, pavyks juos įgyvendinti. Bibliotekininkė yra kilusi iš Palnosų ir iki šiol buvo aktyvi bendruomenės narė, tad puikiai pažįsta vietos gyventojus, todėl ir susitarti, bendradarbiauti sekasi gerai.
„Jauni žmonės turi užsiėmimų, pramogų, jiems internetai ir panašiai. Mokyklas lankantys įsijungia į jų veiklą. Labiausiai nuskriausti lieka vyresnio amžiaus žmonės, todėl bandysiu mūsų bibliotekoje organizuojamus renginius, veiklą orientuoti į juos“, – sumanymais dalijosi pašnekovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto