Pamaldos naujoje bažnyčioje planuojamos jau šiemet

Sekmadienį Telšių vyskupas Jonas Boruta šventins naujosios Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios koplyčią. AB „Mažeikių nafta“ valdybai nusprendus skirti 650 tūkst. litų bažnyčios statybai, tikimasi, kad per Kalėdas mažeikiškiai galės melstis naujojoje bažnyčioje.
SURASTA DAUG RĖMĖJŲ
Pastaruoju metu sparčiai vykdomi koplyčios ir bažnyčios aplinkos tvarkymo darbai. Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas Zenonas Degutis „Santarvei“ sakė negalįs tiksliai pasakyti, kiek šie darbai kainavo.
Be prekybos tinklo „IKI“, skyrusio beveik pusę milijono litų, įvairios įmonės prisidėjo medžiagomis, kai kurios atsiuntė darbininkų. Nemažai lėšų surinkta iš privačių asmenų. Pasak klebono, kai kurie fiziniai ir juridiniai asmenys pageidavo, kad jų pavardės nebūtų skelbiamos.
„Neprašykite manęs konkrečių skaičių. Kas gali pasakyti, kiek kainuoja keturių darbininkų trys darbo dienos? Neįmanoma. Nežinau, ar sugebėsiu už tai tinkamai padėkoti“, – sakė Z. Degutis.
1995 m. pradėtos statyti bažnyčios darbai buvo apmirę. Nemažai mažeikiškių jau buvo praradę viltį, kad galės melstis šiuose maldos namuose. Vos tik paskirtas Telšių vyskupu, J. Boruta susirūpino bažnyčios likimu, todėl naujuoju Mažeikių parapijos klebonu paskyrė Z. Degutį, kuris jau turėjo statybų patirties.
Klebonas prisipažino, kad Mažeikiuose išgirdo be galo daug diskusijų dėl bažnyčiai parinktos vietos, pastato architektūrinio sprendimo ir pan. Anot jo, dabar jau ne laikas diskutuoti – tai reikėjo daryti daug anksčiau. Dabar reikia rūpintis darbų tąsa.
Klebonas džiaugėsi, kad didžiulio moralinio palaikymo sulaukė iš Mažeikių rajono valdžios. Pasak jo, ypač daug padėjo meras Vilhelmas Džiugelis.

BURIA BENDRUOMENĘ
Penktadienį AB „Mažeikių nafta“ valdyba nusprendė skirti 650 tūkst. litų bažnyčios statybai. Už šias lėšas bus sudėti langai, durys, šildomos grindys bei padaryta dalis vidaus patalpų apdailos.
„Mažeikių naftos“ komunikacijos skyriaus vadybininkas Kęstutis Oginskas „Santarvei“ sakė, kad įmonės vadovai suprato, jog nebaigta statyti bažnyčia yra didelė miesto problema, kurią būtina spręsti.
„Be to, tai prisideda prie bendruomenės stiprinimo. Kalbame ne tik apie „Mažeikių naftos“, bet ir miesto bendruomenę“, – akcentavo vadybininkas.
Šeštadienį „Mažeikių naftos“ vadovų iniciatyva 30 įmonės darbuotojų talkino tvarkant bažnyčios aplinką. Surinktas statybinis laužas, išardyti metaliniai pastoliai. Talkoje dalyvavo ir bendrovės generalinis direktorius Polas Nelsonas Inglišas.
„Esu visiems labai dėkingas. Malonu buvo pastebėti ir tai, kad toji talka išryškino gamyklos vadovų tolerantišką politiką formuoti gamykloje bendruomeniškumo jausmą, kuris būtinai atsiliepia darbuotojų nuotaikoms ir rezultatams. Tokia talka suartina žmones“, – sakė Z. Degutis.

PROGRAMOS MINIMUM IR MAKSIMUM
Nors bažnyčios įrengimui dar reikėtų apie 3 mln. Lt, klebonas Z. Degutis turi programas minimum ir maksimum. Kunigas tiki, kad per Kalėdas tikintieji jau melsis pačioje bažnyčioje. Tam užtenka minimalių sąlygų. Pats ketina apsigyventi palėpėje virš koplyčios.
Paskutinis darbų etapas bus išorinė bažnyčios apdaila. Išorei nutinkuoti prireiks milijono litų. Pavasarį į maldos namų bokštą bus įkelti 4 varpai, kurie bus nuliedinti Vokietijoje.
Beje, nuo šiol Mažeikiuose jau dvi parapijos. Kadangi Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonu yra paskirtas Z. Degutis, Švč. Jėzaus Širdies parapija nuo lapkričio 1 d. turės naują kleboną. Juo paskirtas Skuodo klebonas Rimvydas Marozas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto