Paminklas – mokomojo ūkio darbuotojams atminti

Antano Dainiaus iniciatyva pastatytas paminklas mokomojo ūkio darbuotojams atminti bus oficialiai atidengtas birželio 4-ąją. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Viekšniuose ne vieną dešimtmetį veikė mokomasis ūkis, kur profesinėje mokykloje žemdirbiškų profesijų besimokantis jaunimas atlikdavo praktiką. Ūkyje atlikusieji praktiką skaičiuojami tūkstančiais, nemažai čia dirbo ir mokytojų, kitų darbuotojų.

Mokomojo ūkio nebėra, tačiau daug kas išliko vietinių gyventojų ar ten dirbusių žmonių prisiminimuose. Todėl entuziastingi viekšniškiai ėmėsi iniciatyvos ir pastatė paminklą mokomojo ūkio darbuotojams atminti. Iškilmingas jo atidengimas numatytas birželio 4-ąją.

Sulaukė ir kitų pritarimo

Idėjos autorius ir sumanytojas Antanas Dainius ilgus metus dirbo Viekšnių profesinės technikos mokyklos buvusiame mokomajame ūkyje, o po to jam ir vadovavo. Pašnekovas prisiminė, kad šis ūkis buvo gerai žinomas, užėmė didžiulius plotus. Praktiką jame atliko tūkstančiai profesinės mokyklos mokinių. A. Dainiui prieš beveik 45 metus pradėjus dirbti mokymo įstaigoje, joje mokėsi apie 800 mokinių.

„Laikas eina nenumaldomai greitai, daug kas nugrimzta į užmarštį, todėl ir kilo mintis įamžinti buvusį mokamąjį ūkį. Šiai minčiai pritarė ir daugiau čia dirbusių žmonių. Puikiai vienas kitą supratome su viekšniškiu kalviu Česlovu Pečetausku, taip ir gimė bendras kūrinys – paminklas su užrašu „Atmintis gyva, nes liudija. Mokomojo ūkio darbuotojams atminti“, – „Santarvei“ kalbėjo idėjos autorius.

Dalysis prisiminimais

Paminklui buvo panaudotas A. Dainiui, kaip ūkininkui, priklausančiuose laukuose rastas akmuo, o metalo dalį, kryžių nukalė Č. Pečetauskas. Autoriai tikisi, kad paminklo atidarymo šventė birželio 4-ąją sulauks didelio dėmesio. Susirinks dar gyvi esantys buvę darbuotojai, kurie galės pasidalyti savo prisiminimais. O prisiminti, anot pašnekovo, yra ką.

A. Dainiaus duomenimis, mokomasis ūkis buvo įkurtas 1953 m., tuomet jam priklausė 330 ha žemės. 1974 m. mokomasis ūkis dar labiau išsiplėtė reorganizavus Akmenės ir Mažeikių rajonus ir prijungus Viekšnių kolūkį. Tada jau Viekšnių proftechninės mokyklos mokomojo ūkio teritorija išsiplėtė iki 1000 ha.

Visi laukiami

Socialiniuose tinkluose pasklidus žiniai apie paminklą buvusio mokomojo ūkio darbuotojams, ši idėja sulaukė nemažai teigiamų atsiliepimų. Internautai dalijosi prisiminimais apie ten dirbusius artimus žmones bei žadėjo būtinai atvykti į oficialų atidarymą.
Renginys neapsiribos vien paminklo atidengimu. Bus aukojamos šv. Mišios, susirinkusieji bus pakviesti ir į koncertą.

A. Dainius sakė, kad visi yra labai laukiami numatytame renginyje, tai puiki galimybė susitikti su seniai matytais draugais, pasidalyti prisiminimais.

One Reply to “Paminklas – mokomojo ūkio darbuotojams atminti”

  1. Raimonda parašė:

    Sveiki, vieksniskiai!
    Mano mama (dar gyva, bet apie švente nežinojo) ūkio kontoroje dirbo buhaltere-apskaitininke ne vienerius metus (apie 1965- 1972 metus). Gerai atsimenu, kaip aš-vaikas- begdavau pas ją i darba- I už miestelio buvusią medine kontora. Ten ismokau naudotis mediniais skaičiukus, skaičiavimo mašinėle (rankena pasukama). Šilti geri vaikystės prisiminimai. Tėtis profesinėje technikos mokykloje dirbo nuo pirmuju jos atidarymo dienų.
    Su geriausiais palinkėjimais iš Vokietijos- Raimonda S.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto