„Pamiršti“ automobiliai kelia problemų

Bažnyčios gatvės gyventojus piktina „pamirštas“ apleistas automobilis. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Trūkstant vietų automobiliams statyti daugiabučių namų kiemuose ir aikštelėse, gyventojų pyktis krypsta į tokių mašinų savininkus, kurie jas palieka likimo valiai. Tačiau pareigūnai primena, kad išgabenti galima tik akivaizdžiai neeksploatuojamą automobilį.

Piktina užimama vieta

Bažnyčios gatvės dvidešimt pirmojo namo gyventojų pasipiktinimą sukėlė šalia jų namo, gatvėje jau ilgai stovintis automobilis „Opel Omega“. Žmonės sako, kad jis stovi ne tik su nuleistomis užpakalinėmis padangomis, bet ir svarbiausia – nežinia kam priklauso, tuo tarpu namo gyventojams sunku rasti vietą savo transporto priemonei pastatyti. Jų teigimu, jeigu opelis ir toliau taip čia stūksos, žiemą, kai bus valomos gatvės, gali sukelti problemų.
Atvykę policijos patrulių būrio pareigūnai nustatė, kad automobilis registruotas Šiaulių miesto Vilniaus gatvės gyventojo E. K. vardu. Tačiau nuvežti jį į saugojimo aikštelę jie neturi teisės – automobilio tik nuleistos dvi padangos, tuo tarpu visos kitos dalys – tvarkingos. Išvežti galima tik tokį automobilį, kai iš jo į dirvožemį teka kenksmingi skysčiai ir tai kelia grėsmę aplinkai bei kai jis yra atviras, išmuštais langais, šeimininkas nepasirūpinęs tuo, kad po jį nelandžiotų vaikai ir nesusižeistų.

Siunčiamas įspėjimas

Per šiuos metus priverstinai buvo išvežtos trys neeksploatuojamos transporto priemonės. Pasak kelių policijos poskyrio specialisto Stepono Liaugaudo, pirmiausia yra nustatomas mašinos savininkas ir jam išsiunčiamas įspėjimas dėl pažeidimo.
„Informuojame, kad per dešimt dienų mašinos savininkas privalo pašalinti transporto priemonę iš bendro naudojimo vietos. Po šio termino palikta be priežiūros mašina yra priverstinai išvežama į specialią saugojimo aikštelę Kruciuose, o savininkui surašomas administracinis protokolas“, – informavo pareigūnas.
Jei mašinos savininkas, gavęs raštišką įspėjimą, nesiima jokių veiksmų, jam gresia bauda nuo 250 iki 500 litų, taip pat jam tenka apmokėti transporto saugojimo ir išvežimo išlaidas.
Anot S. Liaugaudo, neeksploatuojamų mašinų savininkai jau galėjo pasirūpinti savo automobiliais – vyko akcija „Daugiau erdvės kiemuose“, galima paskambinti telefonu 8 600 90030 ir atvažiavę bendrovės darbuotojai nemokamai išveš ir sutvarkys automobilį taip, kaip pridera.

Galima kreiptis į skyrių

Visiškai sukomplektuotas ir nuo birželio pabaigos pradėjo veikti rajono Savivaldybės viešosios tvarkos ir civilinės saugos skyrius, kurio nuostatuose įrašyta ir naudojimosi automobiliniu transportu tvarkos pažeidimų prevencija. Per tris mėnesius skyriaus specialistai jau surašė 118 administracinių protokolų už tai, kad transporto priemonės pastatytos netvarkingai, ant šaligatvių ar žolynų.
„Už tokį pažeidimą gresia bauda nuo 100 iki 300 litų, taikome administracinį nurodymą, kai bauda sumažinama per pusę. Pažeidimą mes užfiksuojame fotoaparatu ir pranešimą užkišame už automobilio valytuvo. Jeigu automobilio savininkas neatvyksta pas mus nurodytu adresu, jam paštu išsiunčiamas protokolas apie skirtą baudą“, – informavo skyriaus vyriausiasis specialistas Tomas Gulbinas.
Telefonu 95 328 gyventojai gali informuoti skyrių apie bendrojo naudojimo vietose paliktus neeksploatuojamus automobilius, nustačius savininkus, jiems bus duotas terminas susitvarkyti.

2 Atsakymai į “„Pamiršti“ automobiliai kelia problemų”

  1. Kaimyns parašė:

    Stukaciai ! jei netelpa masina i kiena tai yra vietos netoliese esancioje mokamoje aikstele ! turi masina – sugebek ja ir islaikyt ! o ne db nori ciut ne i laiptine issivaryt bijo kad sena koki kledara 5-8 metu senumo atvazineta vokiska trata pavogs !!

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Tuo gyventojai išspręs problemą – išdaužys langus, subadys padangas, ir tada jau bus pagrindas tą laužą nuvežti į šrotą…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto