Pareigūnų akiratyje – ir mažeikiškiai politikai

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir apygardų prokuratūros atlieka ikiteisminius tyrimus dėl įvairiose šalies savivaldybėse tarybų narių veiklai skirtų lėšų naudojimo skaidrumo bei dėl galimai neteisėtai išmokėtų lėšų sugrąžinimo.

Šiuose tyrimuose figūruoja ir Mažeikių rajono savivaldybės politikai.

Pareigūnai renka duomenis 

Metų pradžioje kilus visuomenės susirūpinimui dėl įvairiose savivaldybėse tarybų narių veiklai skiriamų lėšų naudojimo skaidrumo bei STT gavus su tuo susijusius pareiškimus, buvo pradėta 16 ikiteisminių tyrimų, kuriems vadovauja atitinkamų apygardų prokuratūrų Organizuotų ir korupcinių nusikaltimų tyrimo prokurorai.

„Renkami duomenys apie rajonų ir miestų tarybų nariams išmokėtas lėšas, šių išmokų pagrįstumą, analizuojami nurodytų savivaldybių tarybų narių pateikti finansiniai dokumentai, apklausiami proceso dalyviai, atliekami kiti veiksmai“, – informuoja STT ir Generalinė prokuratūra.

Tarp 16 rajonų ir miestų savivaldybių, kuriose siekiama nustatyti visas reikšmingas faktines jų biudžeto lėšų panaudojimo bei atsiskaitymų už jas aplinkybes ir įvertinti, ar tarybų nariai nėra padarę su tuo susijusių nusikalstamų veikų, yra ir Mažeikių rajono savivaldybė.

Įtarimai jau pareikšti trims asmenims iš sostinės ir Jonavos savivaldybių. 

Gina viešąjį interesą

Generalinė prokuratūra informavo, kad, be šių ikiteisminių tyrimų, viešojo intereso gynimo prokurorų iniciatyva yra atliekama dar 20 tyrimų dėl galimai neteisėtai išmokėtų lėšų sugrąžinimo į savivaldybių (tarp jų – ir Mažeikių) biudžetus.

Prokuratūra pabrėžia, kad viešojo intereso gynimo tyrimo pobūdis ir tikslas yra kitoks nei ikiteisminio tyrimo: savivaldybių lėšų panaudojimo tyrimuose viešojo intereso gynimo prokurorai vertina, ar pinigų sumos tarybos nariui yra išmokėtos teisėtai, o nustatę teisės aktų pažeidimus – kreipiasi su ieškiniu dėl konkrečios sumos grąžinimo į biudžetą civilinio proceso tvarka.

Prokurorai teismams jau pateikė pirmuosius du civilinius ieškinius dėl neteisėtų išmokų Tauragės rajono savivaldybėje.

STT ir Generalinės prokuratūros pranešime teigiama, kad viešojo intereso gynimo priemonių taikymas padeda daug greičiau ir efektyviau užtikrinti, kad neteisėtai išmokėtos sumos būtų grąžintos ir toliau naudojamos savivaldybių gyventojų teisėtiems poreikiams tenkinti. Tai neapsaugo atsakingų asmenų nuo baudžiamosios atsakomybės, jei atskirai vykstančio ikiteisminio tyrimo metu išaiškinama jų įvykdyta nusikalstama veika.

9 Atsakymai į “Pareigūnų akiratyje – ir mažeikiškiai politikai”

 1. Įdomu parašė:

  O kur dingo viena įžymi ponia, irgi konservatorė, tiesa, jau buvusi? Už vagystes iš partijos išmėžta, bet taryboje sėdi kaip sėdėjus? Jeigu žmogus išrinktas į tarybą pagal partijos sąrašą, tai ar neturėtų lėkti lauk?

  1. Negi vien konservatoriai papuolė į teisėsaugos akiratį? parašė:

   Komentarai tik apie blogus konservatorius?

   1. Anonimas parašė:

    Komentarai „Santavėje“ visada tendencingi ir nukreipti tik prieš vieną partiją. Įdomu, kokios partijos garbintojai taip aktyviai reiškiasi?

  2. Anonimas parašė:

   Manau, kad turėtų.

 2. Piatras parašė:

  O kaip su Pranu Trakiniu, sauliu sajungos lyderiu. Voge kura susimokedamas cekiukais, o vis tebestovi pirmose gretose prie veliavos. Zmogau, apsisikai iki ausu tai turek bent kiek savigarbos ir dink mums is akiu.

  1. Rūta parašė:

   “ konservatorius“ jis, tokiems voratinkliais apsiraizgiusiems “ jūra iki kelių“.

 3. 99% parašė:

  ten vagys ir kyšininkai.įkliūva tik patys godžiausi,kurie nesidalina su sėbrais.

 4. Kas tie išrinktieji ,tarnaujantys ir ginantys mūsų ir miesto gerovės interesus parašė:

  Pavardes prašome.Tikiuosi Mažeikių valstybės tarnautojai taip pat bus apdovanoti už nuopenus.Ačiū .

 5. Kas tie išrinktieji ,tarnaujantys ir ginantys mūsų ir miesto gerovės interesus parašė:

  Pavardes prašome.Tikiuosi Mažeikių valstybės tarnautojai taip pat bus apdovanoti už nuopenus.Ačiū .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto