Pareigūnų byloje paskelbtas nuosprendis

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį buvusio apylinkės prokuroro ir dviejų policijos pareigūnų byloje. Neramu ir dar vienam buvusiam rajono eismo priežiūros poskyrio pareigūnui: dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi bei bendrininkavimo sukčiaujant jo taip pat laukia teismas.


AVARIJA UŽVIRĖ AISTRAS
Antradienį Šiaulių apygardos teismas baigė nagrinėti penkių mažeikiškių bylą, kurioje jiems buvo pateikti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Siekdami naudos, jie stengėsi paveikti liudytoją, kad šis ikiteisminio tyrimo metu duotų melagingus parodymus. Mažeikiškiai pripažinti kaltais.
Ikiteisminio tyrimo bei teisminių nagrinėjimų grandinei pradžią davė praėjusių metų sausio antrą dieną Algirdo gatvėje įvykusi avarija.
Prokurorui Virgilijui Mockevičiui priklausantis automobilis „Audi 100“ trenkėsi į šalikelėje stovėjusį „Ford Galaxy“. Kai policijos pareigūnai atvyko į vietą, abiejuose automobiliuose žmonių nebuvo, tik aplink vaikščiojo neblaivus (buvo nustatyta 2,24 promilės alkoholio) prokuroras. Tuo metu pareigūnas prisipažino, kad prie vairo sėdėjo jis pats, tačiau vėliau buvo gautas jo giminaičio pareiškimas, kad ne prokuroras, o pareiškėjas avarijos metu vairavo automobilį.
Giminaičiai bandė įtikinti avariją mačiusią liudytoją, kuri vėliau pripažinta nukentėjusiąja, pakeisti parodymus.
Atlikus tarnybinį patikrinimą, nustatyta, kad neblaivus vairavo V. Mockevičius, o eismo priežiūros poskyrio viršininkas Vytautas Gedvilas bandė nuslėpti tikrąsias avarijos aplinkybes. Poskyrio specialistas Steponas Liaugaudas vykdė neteisėtus viršininko nurodymus.
Pagal tyrimo išvadas, V. Mockevičius dėl tarnybinio nusižengimo ir prokuroro vardo žeminimo buvo atleistas iš pareigų. Darbo policijoje neteko V. Gedvilas, o S. Liaugaudui buvo skirtas papeikimas.
Praėjusių metų birželį V. Mockevičius Vilniaus vyriausiajame administraciniame teisme užginčijo šalies generalinio prokuroro įsakymo teisėtumą ir pagrįstumą.
Pastaroji institucija nusprendė, jog tarp administracinės bylos pagal skundą ir baudžiamosios bylos egzistuoja tiesioginis ryšys. Iki bus priimtas sprendimas baudžiamojoje byloje, tol sustabdytas nagrinėjimas administracinėje byloje dėl šalies generalinio prokuroro įsakymo.
NUBAUSTI PINIGINĖMIS
BAUDOMIS
Buvęs Mažeikių apylinkės prokuroras V. Mockevičius teismo nubaustas 6500 litų bauda bei jam atimta teisė pusketvirtų metų dirbti teisėsaugos ir teisėtvarkos sistemoje, buvusiam rajono eismo priežiūros poskyrio viršininkui V. Gedvilui skirta 5200 litų bauda bei uždrausta dirbti teisėtvarkos institucijose pustrečių metų. Rajono eismo priežiūros poskyrio specialistas S. Liaugaudas pripažintas kaltu, bet atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.
Pasak Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene Vytauto Jončo, pareigūnas pripažino savo kaltę, padėjo atskleisti nusikaltimą, todėl jam nustatytas dvejų metų laidavimo terminas bei baudžiamojo poveikio priemonė – 1950 litų dydžio įmoka į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Dar du buvusio prokuroro giminaičiai, kurie padėjo piktnaudžiauti tarnyba ir darė poveikį liudininkei, nubausti 16900 ir 6500 litų baudomis.
„Nukentėjusiajai solidariai iš nuteistųjų dar priteisti penki tūkstančiai litų neturtinės žalos, padarytos piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi, trys tūkstančiai litų neturtinės žalos dėl poveikio kaip liudytojai bei tūkstantis litų už jos advokato paslaugas“, – informavo V. Jončas.
APSKUNDIMUI –
DVIDEŠIMT DIENŲ
Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene teigimu, nuteistieji nuosprendį gali apskųsti per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos.
„Turiu dvidešimt dienų nuosprendį apskųsti. O apie teisėjų paskelbtą verdiktą nebus jokių komentarų“, – trumpai „Santarvę“ informavo V. Mockevičius.
Sprendimo buvo laukiama ir V. Gedvilo atleidimo byloje. Poskyrio viršininkas buvo atleistas nepriklausomai nuo ikiteisminio tyrimo baigties, dėl vidaus tarnybos tyrimo išvadų.
Šiaulių apygardos administracinis teismas patenkino V. Gedvilo prašymą grąžinti jį į darbą, motyvuodamas tuo, kad ikiteisminio tyrimo metu jis privalėjo būti tik nušalintas nuo darbo. Šį sprendimą rajono Policijos komisariatas apskundė Vilniaus vyriausiajam administraciniam teismui, kuris svarstys šį skundą mėnesio pabaigoje, nes laukė Šiaulių apygardos teismo sprendimo.
PAKLIUVO Į STT AKIRATĮ
Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje dėl piktnaudžiavimo, sukčiavimo ir dokumentų klastojimo. Įtarimai dėl šių veiksmų buvo pareikšti piliečiams A. B., L. Š. bei Mažeikių rajono policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus eismo priežiūros poskyrio vyresniajam policininkui Ramūnui S.
„Į STT Šiaulių valdybą kreipėsi UAB draudimo kompanijos „PZU Lietuva“ Šiaulių žalų centro atstovai ir pateikė duomenis apie galimą bandymą sukčiauti ir su tuo susijusį pareigūno piktnaudžiavimą“, – sakoma STT Šiaulių valdybos korupcijos prevencijos poskyrio išplatintame pranešime.
Ikiteisminio tyrimo metu buvo surinkta duomenų, kad A. B., siekdamas apgaulės būdu gauti šešių tūkstančių litų draudiminę išmoką iš draudimo bendrovės už jam priklausančio ir apdrausto automobilio neva įvykusį draudiminį įvykį, sukurstė eismo priežiūros poskyrio vyresnįjį policininkas Ramūną S. piktnaudžiauti tarnybine padėtimi bei bendrininkauti sukčiaujant ir suklastojant dokumentus.
Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir kaltinamąjį aktą surašė Šiaulių apygardos prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, byla perduota Šiaulių miesto apylinkės teismui.
PAREIGŪNAS
IŠĖJO SAVO NORU
Kol nebuvo gauta STT informacija apie tai, kad jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas, Ramūnas S. pateikė prašymą rajono Policijos komisariatui dėl atleidimo iš darbo savo noru. Prašymas buvo patenkintas.
„Motyvų, kodėl pareigūnai piktnaudžiauja tarnybine padėtimi, mes nežinome. Vienu atveju gal tai lemia noras padėti draugams, kitu atveju – kiti dalykai, nežinia, todėl komentuoti negaliu. Tačiau visi, ateidami dirbti į policiją, supažindinami su savo pareigomis bei atsakomybe, ir privalo laikytis įstatymų“, – sakė laikinai rajono Policijos komisariato viršininko pareigas einantis Talidas Ostrauskas.
Pasak pareigūno, S. Liaugaudas toliau eis savo pareigas, nes jis buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, o už tarnybinį nusižengimą jau yra baustas. Dėl V. Gedvilo, bus laukiama Vyriausiojo administracinio teismo sprendimo.
Nuotr. iš redakcijos archyvo: Teismas V. Mockevičiui atėmė teisę pusketvirtų metų dirbti teisėtvarkos sistemoje bei skyrė baudą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto