Parke surasti vokiečių kareivių palaikai bus perlaidoti Klaipėdoje

Birželio dvi dienas vykdytų kasinėjimų metu archeologai iškasė dar penkių vokiečių karių palaikus. Andriaus ŠLEŽO nuotrauka

Birželio pabaigoje archeologai baigė darbus miesto senamiesčio parke –  ekshumavo per šimtą Antrojo pasaulinio karo pabaigoje žuvusių ir čia palaidotų vokiečių karių palaikų.

Darbus palengvino nuotrauka
Lietuvos vyriausybė prašymą ekshumuoti vokiečių karių palaikus, palaidotus Mažeikių senamiesčio parke ir Viekšnių senosiose kapinėse, gavo iš Vokietijos visuomeninės organizacijos, kuri yra įgaliota rūpintis vokiečių karių kapų tvarkyba ir palaikų perlaidojimu.
Darbus buvo pavesta vykdyti šalies Kultūros ministerijos įsteigtai viešajai įstaigai „Kultūros vertybių globos tarnyba“.
Paiešką jos dalyviams gerokai palengvino iš Mažeikių muziejaus gauta karo laikų ortofotografinė nuotrauka (nuotrauka iš oro). Nuotrauka daryta 1944 metais, joje matyti, kad ši parko vieta visiškai tuščia ir be medžių, mieste pastebimos bombardavimų žymės. Nuotraukoje istorijos specialistai įžiūrėjo ir šešias ar septynias eiles pakilimų – neseniai suformuotų kapų. Taip pat buvo studijuojami archyviniai duomenys, gauti iš Vokietijos.

Surinkti visi palaikai
Praėjusių metų lapkritį ir gruodį komanda, kurią sudarė archeologai, kasėjai, laborantai ir technikai, per penkias dienas aptiko daugiau kaip devyniasdešimties Antrojo pasaulinio karo metu žuvusių ir čia palaidotų vokiečių karių palaikus. Rasti palaikai buvo sudėti į mažus karstelius, kurie vėliau bus iškilmingai perlaidoti.
„Šiemet birželį vykdytų kasinėjimų metu kapų ieškoti jau nebuvo būtinybės – mes tiksliai žinojome palaidojimo vietas. Lapkritį juos iškelti sutrukdė ant kapų augę medžiai. Gavus visus reikiamus leidimus, trys beržai buvo nukirsti, pašalinę kelmus, mes galėjome atidengti dar dvi paskutines perkasas. Iš jų iškėlėme dar penkių vokiečių kareivių palaikus“, – sakė tyrimų vadovė Neringa Dargytė.
Senamiesčio parke buvusiose kapinėse buvo palaidoti 102 vokiečių kariai, kapinės dabar visiškai iškeltos, tyrimai šioje vietoje nebebus vykdomi.
Karius planuojama perlaidoti Klaipėdos karių kapinėse.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

2 Atsakymai į “Parke surasti vokiečių kareivių palaikai bus perlaidoti Klaipėdoje”

  1. Akli TS-LKD-istų valios vykdytojai: parašė:

    Spjaukit per petį į DELFI! Tai yra TS-LKD-istų skylė. DELFI dangsto jų vagis ir korupcininkus! Blokuoja komentarus!!! Juos trina! ( Jūs, delfistai, stojat niešybės pusėn!!! Sveikinu!!) Dar į kompą visokius agentus įkišinėja! Bando sugadinti naršykles! Kiečiau komentuojantiems blokuoja IP adresus, tam tikras nepatogias frazes. DELFI-stai palieka tik prastesnius, sunkiai skaitomus, grubius, nerišlius ir pan. komentarus, tuo notėdami parodyti, jog komentaruose lieja pyktį tik kažkokie „nedakepėliai“. ŠLYKŠTU!!! DELFI-istai yra akli TS-LKD-istų valios vykdytojai! Delfi skaitytojas irgi turi teisę žinoti! Jei kam nepatinka, – niekas Jūsų neverčia skaityti. Ei jūs ten „laisvoji žiniasklaida“! Gal jūs galvojate, jog žmonės nesupranta, kad laisvos žiniasklaidos Lietuvoje nėra.

  2. mmm parašė:

    Iš kur paimtos lėšos perlaidoti lietuvių žudikams/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto