Parko renovacijai – vis mažiau laiko

3,5 milijono litų vertės Senamiesčio parko renovacija turėjo būti baigta šį trečiadienį.

Projektui „Mažeikių senamiesčio parko kompleksinis sutvarkymas“ įgyvendinti lieka vis mažiau laiko ir vis daugiau darbų.
Neseniai paaiškėjo, kad Savivaldybei teks dar kartą skelbti konkursą ir ieškoti rangovų. Savivaldybę pasiekia ir atsakymai į mažeikiškių skundus, liudijantys, jog raštai rašyti ne be pagrindo.

ILGAI TRUKĘS – TAIP IR NEPRASIDĖJO…
Apie parko renovacijos projektą pradėta kalbėti dar 2008 m. pradžioje. Tada pristatyta parko pertvarkos koncepcija, kuri gana greitai tapo projektu.
Beveik trejus metus parko atnaujinimas vyko tik popieriuose. Šį pavasarį rangovų pradėtus darbus sustabdė mažeikiškių skundai, kuriuos jie išsiuntinėjo į įvairias instancijas, nesutikdami, kad parkas būtų renovuojamas taip, kaip numatyta Henriko Štaudės projekte.
Projekto oponentams pavyko nutraukti planuotą medžių kirtimą tik dėl to, kad Savivaldybė nebuvo parengusi reikiamo dokumento – miškotvarkos projekto (Senamiesčio parkas iki šiol tebeturi miško statusą).
Nepriklausomų ekspertų, kuriuos Savivaldybė, nusileisdama gyventojams, paprašė įvertinti H. Štaudės parengtą projektą, išvados buvo ne itin palankios autoriui.
Kol projektas buvo koreguojamas, peržiūrimas, derinamas, laikas bėgo. Rangos sutarties galiojimas baigėsi prieš tris dienas – kartu su rugpjūčiu.
Pagal susitarimus su projekto finansuotojais, parkas turėjo būti sutvarkytas jau šį rudenį.

VIENA SUTARTIS PRATĘSTA, KITA – NE
Prieš kelias savaites Savivaldybės Statybos ir remonto skyriaus vedėjas Arūnas Knystautas „Santarvei“ sakė, kad projektas „Mažeikių senamiesčio parko kompleksinis sutvarkymas“ ateitį turi, nes jo finansavimo ir administravimo sutartis pratęsta. Tai reiškia, kad finansavimas šiam projektui nėra nutrauktas, o veiklų įgyvendinimo terminas nukeltas iki kitų metų rugpjūčio 31 dienos.
Rugpjūčio viduryje Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Telšių apskrities skyriuje įvykusiame susitikime, kur buvo aptarta, kaip savivaldybės įsisavina Europos Sąjungos struktūrinių forndų lėšas, mūsų Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius pasidžiaugė, kad Centrinė projektų valdymo agentūra metams pratęsė finansavimo administravimo sutartį.
Vadovas neabejojo, kad ir Viešųjų pirkimų tarnyba pasielgs panašiai – pratęs rangos sutarties terminus.
Praėjusią savaitę sostinėje apsilankę ir su Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriumi Žydrūnu Plytniku susitikę rajono vadovai sužinojo, kad projekto „Senamiesčio parko kompleksinis sutvarkymas“ rangos sutartis nebus pratęsta.
Vadinasi, Savivaldybė, nenorėdama pažeisti Viešųjų pirkimų įstatymo, turės skelbti naują konkursą, kad galėtų pasirinkti rangovus projektui įgyvendinti.
Taigi parkui atnaujinti skirtų lėšų mažeikiškiai dar neprarado, tačiau laiko lieka mažai – tik iki kitų metų rugsėjo.

NE KOSMODROMĄ STATYS
Projektą kuruojantis A. Knystautas sakė, kad padėtis sudėtinga, bet ne dramatiška. Svarbiausia – kad rangos darbų pirkimo sąlygos išlieka tos pačios. O terminus, pasak Statybos ir remonto skyriaus vedėjo, galima numatyti, skaičiuojant atgaline seka. Svarbiausia – medžių kirtimo darbus spėti atlikti iki kitų metų kovo pirmosios – vėliau to daryti neleidžiama.
Pasak specialisto, medžius iškirsti rangovai galėtų per dvi savaites, vadinasi, vasario viduryje jie turėtų pradėti darbus. Nuo konkurso iki sutarties pasirašymo reikia dviejų mėnesių, taigi vėliausiai gruodžio 15 d. konkursas turi įvykti. Miškotvarkos projektą gali parengti Savivaldybė arba pats rangovas. Taupant laiką jį galima parengti nelaukiant konkurso rezultatų.
„Tai ne kosmodromo statyba, kad nebūtų galima padaryti numatytų darbų“, – paaiškino A. Knystautas. Projekto įgyvendinimui vadovaujantis specialistas pripažino, kad įvardyti terminai realūs, jei nebus kokių nors nenumatytų kliūčių. Tokių kaip konkurso rezultatų apskundimas arba gyventojų skundų.

PAGALIAI Į RATUS?
Kol valdininkai ruošiasi įveikti naujus iššūkius, Savivaldybę pasiekia įvairių institucijų atsakymai į mažeikiškių skundus. Iš Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Telšių teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus gautas raštas, kuriame teigiama, kad buvusio Vasaros teatro vietoje suformuoto 67 arų sklypo (adresu V. Burbos g.10) atskyrimas nuo valstybinės reikšmės miškų ploto negalimas. Mažesnis privatus 16 arų žemės sklypas, kur įrengti teniso kortai, specialistų vertinimu, suformuotas teisėtai.
Tarybos narei Daivai Šideikienei kreipusis į Aplinkos ministeriją paaiškino, ar tinkamai atlikta parko renovacijos projekto bendroji ekspertizė, viceministras Stanislovas Šriūbėnas rašte, adresuotame Tarybai, atsakė: ekspertizės vadovės – UAB „Statybos projektų ekspertizės centras“ specialistės kvalifikacija nesuteikia jai teisės atlikti tokių darbų.
Taigi kliuvinių daugėja, o laiko vis mažiau.
Elijaus KNIEŽAUSKO nuotr.
Savivaldybė tikisi parką sutvarkyti iki kitų metų rugsėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto