Pas medikus – su stora pinigine

Į gydymo įstaigas atėjusiųjų pacientų laukia staigmenos – jų gali būti paprašyta prisidėti prie gydymo. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Kai žmogus apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, už jo gydymą moka ligonių kasos.
Tačiau tokia teorija nuo realybės skiriasi – ne vienas ligos prispaustas žmogus pasakys, kad reikia plačiai praverti piniginę.
Tiesa, ligonių kasos, išaiškinusios pažeidimus, pinigus grąžina, tačiau tokių atvejų nėra tiek daug –  žmonės susitaikė su situacija ir nesikreipia.

Situacija pažįstama ne vienam

Ir patys esame susidūrę, ir iš savo giminių, artimųjų žinome: rimtai susirgus į gydymo įstaigas reikia važiuoti su storomis piniginėmis. Kainuoja tyrimai, konsultacijos, o prieš operacijas – pinigėlių teks palikti ir vaistinėse.
Dėl tokių priemokų ir „Santarvė“ yra sulaukusi ne vieno skundo. Ligoniai pastebi, kad ir gydantis ligoninėse, netgi tretinio lygio, liepiama įsigyti brangių vaistų, lašinių, sauskelnių, kitų vienkartinių medicinos priemonių. Niekas neklausia apie tavo finansines galimybes – pateikia sąrašą, ir tiek.
Žmonės teigia patyrę nepatogumų, kai eidami atlikti tyrimų echoskopu nenusineša rankšluosčių – neturi su kuo nusivalyti ant kūno likusio gelio. Pasiūlomos servetėlės užtektų tik nosiai nusivalyti…
Įprasta tradicija – ir asmeniškai atsidėkoti medikams. Kiekvienoje įstaigoje egzistuoja ir neoficiali, iš lūpų į lūpas perduodama „padėkos“ kaina – nuo 20 iki 50 eurų ir daugiau.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

10 Atsakymų į “Pas medikus – su stora pinigine”

  1. Nesvarbu parašė:

    labai nusvyliau daktarais kurie atviru tekstu prašo kyšio kurio gal būt negalime sau leisti, nedavem ir palikome kai šiukšles vietoje, elgesi su mimis negražiai nemandagiai, tiek jie priprate prie šito.

  2. Jeigu parašė:

    mūsų netenkina vienas gydytojas, tai visada galima susirasti kitą, atidesnį, širdingesnį gydytoją. Nuo mūsų požiūrio ir elgesio daug kas priklauso. Nebūtų nė vieno kyšininko, jei žmonės neduotų kyšio. Man būtų gėda duoti pinigų savo gydytojai, nes taip įžeisčiau ją, kaip profesionalę. Galiu nunešti gėlių medikų dienos proga, bet ne kišti pinigus. Ir tik nepulkit aiškinti, kad geriau keli eurai pinigais, nei bevertis gėlės žiedas.

  3. E.V. parašė:

    Anekdotas medicinos tema. Bobutė giria mediciną prie gydytojo kabineto:
    – Kokia pažanga medicinoje, kaip ji į priekį stipriai pažengė… Prieš 50 metų gydytojas kabinete man liepdavo nusirengti, o dabar užtenka parodyti liežuvį ir jis išrašo receptą.

  4. taip parašė:

    zmogeliai, reikia storos pinigines. Kai nauja valdzia pradejo daryt tvarka koks pasipriesinimas is buvusiuju puses. Argi normalu, kai tiek draskomi zmones ne uz ka. Kiek prisidirbe konservai, liberalai, socdemai, bet ar nors karta buvo varoma savaiciu savaitem per TV, laikrascius. Pamateme zurnalistu morales nuosmuki, lyg stotines mergeles pardavineja savo oruma. Man gaila, tu jaunu zmoniu, kurie patikeje konservu padorumu, istojo i Tevynes naikintoju gretas. Daugelis ju siandiena spiaudosi, bet laiko negrazinsi. Iki pat sio skandalo pradzios ir as tikejau, jog konservai kitokie, bet pamacius jaunojo Landsberio arogancija ir isgirdus jo kalbas, pasislykstejau visa ju sutve. Juk iki pat siol su liberalais ir su komunistais pasikeisdami valde ir taip nuvare ir isgrobste Lietuva. Ir ne maziausio triuksmo, ideali santarve grobi dalijantis.

  5. Pencininke Rozalija parašė:

    Nuejau pas daktara del slogos. Issitraukiau 100 euru banknota dovanai – tai daktaras i mane paziurejo nepatikliai ir pasake, kad arbatai gal ir uzteks. Girdejau, kad mano kaimynas dave 1000 ir nieko daktaras nepadejo

  6. ech.. parašė:

    man 35… per pastarąjį pusmetį patyriau 2 operacijas- viena iš jų buvo atlikta Kaune, kita ekstra Mažeikiuose. taip, aš atsidėkojau dar prieš operaciją gydytojams. Jie neprašė, bet aš jaučiausi geriau vien todėl kad po narkozės man nebuvo bloga, pooperacinis periodas sklandus, tikrai mažos dovanėlės stiprina draugystę. Aš manau gydytojai operuoja visus vienodai, bet pooperacinis laikotarpis skiriasi, kai „patepi“, tau skiria daugiau dėmesio, o tai suveikia kaip panacėja.

  7. parašė:

    Valdiškose gydymo įstaigose turėtų būti gydymas ir tyrimai atliekami nemokamai, privačiose gydymo įstaigose savaime aišku, kad gydymas ir tyrimai mokami, nebent su šeimos gydytojo siuntimu būtų taikoma atitinkama nuolaida.

  8. E.V. parašė:

    Niekas niekada neprašo ir niekada neduodu. Visada gaunu puikų gydymą ir niekuo nesiskundžiu. Sutinku duoti, jei bus išrašytas kvitas, sumokėti mokesčiai ir paskirtas kažkoks išskirtinis gydymas, bet jis ir taip geras.

  9. Tik parašė:

    senjorų mąstymas- nes „Kaip gi neduosi“. Paklauskite bet kurio jauno 20-30-35 metų amžiaus žmogaus, ar jis duoda kyšį. Tikrai ne.

  10. Komentatorius parašė:

    Kas tokios, dovanėlės?? Už ką?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto