Pasakotojų konkurse Druskininkuose – ir mažeikiškės

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiandien Druskininkuose vyksta tarmes ir tautosaką puoselėjančio respublikinio konkurso „Žodzis žodzį gena“ finalas. Į jį suvažiavo šauniausi Lietuvos pasakoriai.
Mažeikių rajonui konkurse atstovauja trys dalyvės.

Gaivina ir puoselėja tautosaką

Konkurso „Žodzis žodzį gena“ nuostatose pažymima, kad pagrindinis jo tikslas: gaivinti ir puoselėti  pasakomąją tautosaką, jos žanrų įvairovę, tarmes.
Taip pat išaiškinti, paskatinti ir pagerbti autentiškiausius, originaliausius tautosakos pateikėjus ir atlikėjus bei atkreipti dėmesį į sakmes ir padavimus, susijusius su gamtos, kultūros ir istorijos objektais.
Į Druskininkus suvažiavo Anykščių, Ignalinos, Jonavos, Kelmės, Kupiškio, Panevėžio, Prienų, Raseinių, Šilalės, Širvintų, Tauragės, Utenos, Varėnos rajonų, Birštono, Druskininkų savivaldybių bei Vilniaus miesto atstovai.

Atsižvelgė į komisijos rekomendacijas

Mažeikių rajonui atstovauja trys per vietinį konkurso atrankos ratą išrinktos pasakorės – muziejininkė Jūratė Miliauskytė, bibliotekininkė Valda Muravjovienė ir folkloro ansamblio „Alksna“ narė Raimonda Česnauskienė.
Konkurso dalyviai skirstomi į tris kategorijas. Pirmojoje – vyresnio amžiaus žmonės, tradiciją perėmę natūraliai – iš savo šeimos, bendruomenės. Antrai kategorijai priskiriami šiuolaikinėje kultūros terpėje pasakoti tarmiškai išmokę savarankiškai arba iš pateikėjų bei įvairių leidinių. Trečiojoje kategorijoje – folkloro ansamblius lankantys konkurso dalyviai.
Pasak vienos iš vietinio rato atrankos organizatorių – Savivaldybės ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Jurgitos Šilinskytės, konkurso dalyviai Druskininkuose turi papasakoti tuos pačius tekstus ir istorijas, kurias pasakojo birželio viduryje vykusios vietinės atrankos metu.
„Kompetentinga komisija, kurią sudarė lietuvių tautosaką ir kalbą, etninę kultūrą, sceninę raišką išmanančios specialistės, atrankos dalyvėms išsakė savo pastebėjimus, pasidalijo patarimais. Konkurso dalyvės, matyt, į tuos patarimus atsižvelgė, pataisė, ką reikėjo, ir dabar visos trys dalyvauja“, – sakė pašnekovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto