Pasaulis Tėvo dieną švenčia skirtingai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pasaulis labai įvairus, tad ir šventės skirtinguose jo kampeliuose švenčiamos vis kitaip. Ne išimtis – ir Tėvo diena.

Italijoje Tėvo diena švenčiama kovo 19-ąją – Šv. Juozapo dieną. Ši data susiklostė dėl katalikiškų italų tradicijų, mat Juozapas Jėzui atstojo tėvą. Vaikai tėvams tądien dovanoja smulkias savo rankų darbo dovanėles, rengia vaidinimus, skaito eilėraščius.
Pietų Korėjoje Tėvo diena – taip pat nacionalinė šventė, tačiau ten ji vadinama „Vaikų diena“. Šią dieną stengiamasi suteikti galimybę vaikams pabūti su jų tėvais, pasilinksminti parkuose, pabendrauti.
Kinijoje ir Taivane Tėvo diena minima rugpjūčio 8 dieną. Kadangi kiniškai skaičius „8“ yra tariamas kaip „ba“, data „08-08“ ištariama kaip „baba“, kas kinų kalboje reiškia „tėvą“.
Vokietijoje Tėvo diena švenčiama kitaip nei daugelyje pasaulio šalių. Ši diena Vokietijoje vadinama Vyrų arba džentelmenų diena, ir su ja siejama daugybė tradicijų. Viena jų – vyrų kompanijos linksma kelionė su nedidukais vežimėliais, pilnais alaus, mėsos gaminių, daržovių. Šios šventės metu Vokietijos miestų gatvės būna pilnos besilinksminančių vyrų.
Australija ir Naujoji Zelandija Tėvo dieną švenčia rugsėjo mėnesio pirmą sekmadienį, Brazilijoje Tėvo diena švenčiama rugpjūčio mėnesio antrą sekmadienį.
Austrijoje priimta Tėvo dieną švęsti birželio mėnesio antrą sekmadienį. Per ją, panašiai kaip ir per Motinos dieną, perkamos gėlės ir smulkios dovanelės.
Birželio mėnesio trečią sekmadienį švenčia: Argentina, Anglija, Kanada, Čilė, Prancūzija, Japonija, Kolumbija, Nyderlandai, Malta, Turkija.
Liuksemburge Tėvo diena švenčiama spalio mėnesio pirmą sekmadienį. Čia taip pat vaikai tėvams įteikia gėlių ir mažas dovanėles.
Tailande Tėvo diena, vadinama Wan Phor, švenčiama visoje šalyje per karaliaus Bhumibol Adulyadej gimtadienį, gruodžio 5 d. Šią dieną tailandiečiai apdovanoja labiausiai nusipelniusius tėčius. Jeigu gruodžio 5 d. išpuola sekmadienis, šventė perkeliama į kitą pirmadienį. Per Tėvo dieną Tailande puošiamasi geltonais rūbais, tėvams dovanojami geltoni kanų žiedai.
Išskirtinį ritualą per Tėvo dieną atlieka Nepalo vaikai: berniukai galva paliečia tėvo kojas, mergaitės – tėvo rankas.
Švedijoje Tėvo diena (fars dag) švenčiama antrą lapkričio mėnesio sekmadienį. 1931 m. ta tradicija atėjo iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir buvo minima taip pat birželį, bet vėliau perkelta į rudenį. Tą pačią dieną ši šventė minima Estijoje ir kitose Skandinavijos šalyse, išskyrus Daniją, kur švenčiama birželio 5 d. (Konstitucijos diena).

Parengta pagal internetinę svetainę „Vikipedija“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto