Pasėlių deklaravimas: daugiau sėjama žiemkenčių, mažėja vasarojaus plotai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Penktadienį baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas, iš vėluojančiųjų vėliau paraiškos nebus priimamos.
Pagrindinis deklaravimas truko beveik du mėnesius – iki birželio 14 d. rajone pateikta per 2 tūkst. paraiškų.
Pastebima, kad pastaraisiais metais didėja žieminių kviečių, rapsų plotai, tačiau kur kas mažiau sėjama vasarojaus.

Pagrindinis 2022 m. paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškų priėmimas vyko nuo balandžio 19 d. iki birželio 14 d.

Pavėluotai paraiškos priimamos iki liepos 8 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną parama mažinama 1 proc. Išmokos nėra mažinamos, jei keičiamas deklaruojamų žemės ūkio naudmenų ar kito ploto pasėlio kodas, o keitimas nedaro įtakos žalinimo reikalavimams įgyvendinti.
Šiemet valstybinę žemę deklaruoti galėjo tik tie pareiškėjai, kurių žemės nuomos sutartys – tiek ilgalaikės, tiek ir laikinos – įregistruotos Žemės ūkio valdų registre. Žemės ūkio skyriaus vedėja Aleksandra Lukošaitienė pastebėjo, kad ne visi ūkininkai ne dėl savo kaltės spėjo pagrindiniu deklaravimo terminu susitvarkyti dokumentus, todėl dėl jų Žemės ūkio ministerija priėmė atskirą sprendimą. Ūkininkams, turintiems galiojančius valstybinės žemės nuomos dokumentus, bet dėl nekorektiško valstybinės žemės duomenų sluoksnio negalėjusiems užbaigti deklaruoti žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų iki birželio 14 d., paraiškų duomenis leista be sankcijų pakeisti iki liepos 8 d.

„Išmokų mažinimo nuoskaitos dėl vėlavimo jiems nebus taikomos. Ši išimtis taikoma tik tiems pareiškėjams, kurie paraišką pateikė pagrindiniu deklaravimo laikotarpiu, o vėliau ją tik tikslino.  Sankcijos nebus taikomos tik už vėliau deklaruotų laukų valstybinėje žemėje paraiškos dalį“, – paaiškino vedėja.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto