Pasėlių deklaravimo naujovės: pažeidėjus baus švelniau

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Tradiciniame susitikime su savivaldybių žemės ūkio skyrių specialistais, kuriame dalyvavo ir mūsų rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjas, Žemės ūkio ministerijoje pristatytos 2019 m. pasėlių deklaravimo naujovės. Jos palies ir apie pustrečio tūkstančio mūsų rajono ūkininkų, deklaruojančių savo pasėlius ir naudmenas.

Žemės ūkio ministerija savivaldos atstovus informavo, kad, kaip ir kasmet, buvo atlikta deklaravimo duomenų analizė, aptarta, kaip sekėsi deklaruoti, su kokiomis didžiausiomis problemomis buvo susiduriama ir kur galima patobulinti savo veiklą. Rasta ir tam tikra niša, kur galima sušvelninti sankcijas.
Tais atvejais, kai bus nustatyta, kad deklaruojant atitinkamais kodais deklaruojami klasifikatoriuje esantys pasėliai, – nebebus taikoma neteisingo deklaravimo sankcija, o tiesiog nemokama už tokius laukus.
Jei bus rastas kitas nei deklaruojamas susietajai paramai gauti pasėlis, neteisingo deklaravimo sankcija bus taikoma tik susietajai paramai, o kitoms tiesioginėms išmokoms ši sankcija taikoma nebus.
Pareiškėjams, pretenduojantiems į susietąją paramą už vaisių ir uogų auginimą ir nenuėmusiems derliaus laiku (iki einamųjų metų lapkričio 15 d.), parama bus nemokama tik už tuos laukus, kuriuose užfiksuotas pažeidimas.
Sušvelnintas geros agrarinės ir aplinkosauginės būklės reikalavimų pažeidimų traktavimas.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto