Pasienio užkarda minėjo sukaktį

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Mažeikių užkardoje lankėsi Šiaulių rinktinės vadas, pulkininkas leitenantas Vytautas Dabulskis, kuris įteikė apdovanojimus mažeikiškiams pasieniečiams. Proga buvo neeilinė: Mažeikių užkarda minėjo penkiolikos metų sukaktį.

PAGERBTI PIRMIEJI
Buknaičių ir Mažeikių geležinkelio pasienio postus įkurti buvo nutarta 1990 metų spalio pabaigoje. Pirmuoju užkardos vadu buvo paskirtas dabartinis Šiaulių rinktinės vadas Vytautas Dabulskis, o užkardos saugomas valstybės sienos ruožas, kurį prižiūrėjo 32 pasieniečiai, tęsėsi 46 kilometrus.
1991 metais užkardoje buvo įkurta dešimties žmonių operatyvinė grupė, 1993 metais AB „Mažeikių melioracija“ įrengė pirmuosius sienos su Latvijos Respublika ženklus.
„Tuomet pasieniečiai dėvėjo juodus kostiumus, marškinius žaliais dryželiais ir juodas beretes. Tai gerai prisimena dar ir dabar tarnaujantys užkardoje pasieniečiai: vyresnysis puskarininkis Gintaras Tenys, puskarininkiai Ričardas Mikalauskas bei Drąsutis Staškauskas, leitenantas Antanas Sukuris. Pastarasis pareigūnas buvo apdovanotas atminimo ženklu „Valstybės sienos apsaugai – 85“, – pasakojo užkardos vadas, kapitonas Sigitas Ringys.
Per minėjimą medaliais „Valstybės sienos sargyboje – dešimt metų“ apdovanoti jaunesnysis puskarininkis Ligidijus Gricius ir leitenantas Andrius Lupeika.

TRŪKSTA PAREIGŪNŲ
Šiuo metu užkarda saugo beveik 83 kilometrus valstybinės sienos, kurios didžioji dalis eina upėmis (beveik 75 kilometrai). Mūsų pareigūnams priklauso prižiūrėti sieną ne tik mūsų rajone, bet ir pusėje Akmenės rajono teritorijos.
„Per penkiolika metų pasikeitė ne tik saugomos sienos ilgis, bet ir užkardos sudėtis: gerokai padaugėjo etatų, turime savo kinologų tarnybą, rezultatyviai dirba ir operatyvinė tarnyba“, – sakė S. Ringys.
Vienintele problema, kuri kamuoja užkardą, jos vadas įvardijo darbuotojų stygių. Čia laukiami technikumus arba aukštąsias mokyklas baigę, dar neturintys 35-erių metų žmonės. Jie siunčiami į Visagino pasieniečių mokyklą, kur trijų mėnesių kursuose persikvalifikuoja ir gali dirbti užkardoje.
„Kviečiu į užkardą ir jaunus žmones, ką tik baigusius vidurines mokyklas. Juos mes siunčiame į tą pačią mokyklą, tik jie mokosi dvejus metus. Sąlygos idealios: nemokamas apgyvendinimas, apranga, 170 litų stipendija ir galimybė, baigus mokyklą, dirbti pasieniečiu“, – jaunus žmones bando sudominti užkardos vadas.
Jono STRAZDAUSKO nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto