Pasienyje su Rusija strigo 5 lietuvių vilkikai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pasienyje su Rusija yra įstrigę penki lietuvių vilkikai su maisto produktais, tačiau ieškoma būdų, kaip šie kroviniai, išvykę dar prieš Rusijos paskelbtą embargą maisto produktams, pasiektų galutinį kelionės tikslą.

Gali būti ir daugiau

Apie Lietuvos ir Rusijos pasienyje strigusius krovinius su maisto produktais pranešė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovas Jonas Milius.
„Yra kai kurios mašinos prie pasienio sustabdytos, kadangi jos yra išvažiavusios anksčiau, ir dabar kaip tik kalbėjau su Rusijos vadovais, ką daryti, norėtume, kad jos dar išvažiuotų, kadangi jos išvažiavusios prieš tą embargo pažeidimą, stovėjo eilėje“, – žurnalistams sakė J. Milius.
VMVT vadovas patikslino, kad pasienyje yra įstrigę 5 vilkikai, tačiau neatmetė, kad jų gali būti ir daugiau.

Rusija įvedė embargą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pasirašė įsaką „Dėl atskirų specialiųjų ekonominių priemonių taikymo siekiant užtikrinti Rusijos Federacijos saugumą“. Jis draudžia importuoti žemės ūkio produkciją, žaliavas ir maisto produktus iš šalių, kurios ėmėsi sankcijų prieš Rusiją.
Rusija įvedė embargą daugumai maisto produktų, importuojamų iš JAV, Europos Sąjungos (ES) ir kitų Vakarų šalių, palaikiusių sankcijų prieš Rusiją įvedimą. Apie tai ketvirtadienį pareiškė Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas.

Apribojimai įvedami metams

Rusija uždraudė importuoti į šalį jautieną, kiaulieną, daržoves, vaisius, paukštieną, žuvis, sūrius, pieną ir pieno produkciją iš ES, JAV, Australijos, Kanados ir Norvegijos.
Į sąrašą pateko atvėsinta, šviežia arba sušaldyta stambių galvijų mėsa, kiauliena, paukštiena, sūdyta, vytinta, rūkyta mėsa, žuvys ir vėžiagyviai, moliuskai, kiti bestuburiai.
Be to, į sąrašą įtrauktas pienas ir pieno produkcija, daržovės, vaisiai, riešutai, dešros ir analogiški mėsos gaminiai, mėsos subproduktai.
Apribojimai įvedami nuo rugpjūčio 7 dienos ir galios metus. Embargas nebus taikomas vaikams skirtai maisto produkcijai.
Savo ruožtu Susisiekimo ministerijai pavesta išsiaiškinti, kokią įtaką Rusijos sankcijos padarys vežėjams. Preliminariais skaičiavimais, logistikos įmonių apyvartose maistų produktų vežimas į Rusiją sudaro 10–13 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto