Pasipriešinimas pareigūnams: smurto mažėja, įžeidinėjimų – vis daugiau

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nors nusikalstamų veikų, susijusių su aktyviu pasipriešinimu valstybės tarnautojams, vis mažėja, praėjusią savaitę jų buvo keturi, pirmadienį – dar du. Šiais atvejais policijos pareigūnams dėl įtariamųjų veiksmų teko kreiptis į medikus.
Mūsų rajone tokių išpuolių neužfiksuota, bet didėja administracinių teisenų skaičius dėl situacijų, kai pareigūnai įžeidinėjami arba nevykdomi jų reikalavimai.
Statistika byloja, kad aktyvaus pasipriešinimo valstybės tarnautojams atvejų mažėja – užpernai tokių nusikalstamų veikų šalyje buvo 483, pernai – 298, šiemet per septynis mėnesius – 126, kai pernai per tą patį laikotarpį jų buvo 184. Mažeikių rajone 2017 metais užregistruotos 5 nusikalstamos veikos, susijusios su pasipriešinimu valstybės tarnautojams, pernai – 4, šiais metais tokių veikų neužregistruota.
„Žmonės jau priprato, policijos pareigūnams stabdant kelyje, sustoti ir vykdyti jų reikalavimus. O štai, kai sprendžiami šeimyniniai konfliktai ar aiškinamosis įvykio aplinkybės, dažnai neklauso, prieš pareigūnus pakelia ranką. Didžioji dauguma smurtaujančiųjų prieš pareigūnus būna apsvaigę nuo alkoholio.
Patarimas paprastas – pareigūnai be reikalo nesikabinėja, reikia tik vykdyti jų nurodymus ir problemų bus išvengta“, – sakė Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Arūnas Bubliauskas.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto