Pasipriešino pareigūnams – sėdo į areštinę

Neblaivus mažeikiškis dviem paroms uždarytas į policijos areštinę, jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Antradienio vakarą neblaivus mažeikiškis nepakluso policininkų reikalavimams ir smogė patrulei į veidą.

Tokiems pažeidėjams Seimas ketina sugriežtinti bausmes.


Sudavė pareigūnei 

Incidentas, kai buvo pasipriešinta policijos pareigūnui, įvyko antradienį prieš devynioliktą valandą viename iš Žemaitijos gatvės butų. Policijos budėtojas gavo informaciją, kad 22-ejų metų M. S. namuose mėto daiktus, ketina juos sulaužyti,  grasina savo sugyventinei. 
Į iškvietimo vietą atvykęs patrulių būrio ekipažas, kurį sudarė du policijos pareigūnai, bandė gražiuoju nuraminti agresyvų ir neblaivų (po incidento nustatytas 1,78 promilės girtumas) vaikiną, tačiau jų pastangos buvo bergždžios – M. S. į pastabas nekreipė jokio dėmesio, ir toliau liejosi keiksmažodžiai ir grasinimai. Pareigūnams pabandžius smarkuolį sutramdyti, įtariamasis kumščiu sudavė policijos patrulei į veidą.
Kaip informavo rajono policijos komisariato atstovė spaudai Violeta Grigaitienė, pareigūnei ant veido liko kraujosruva, medikų pagalbos jai neprireikė. Neblaivus mažeikiškis dviem paroms uždarytas į policijos areštinę, jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas.


Siūlomos griežtesnės bausmės 

Balandžio viduryje vidaus reikalų viceministras Žimantas Pacevičius Seimui pristatė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisų projektą bei Baudžiamojo kodekso pataisų projektą. Šių pataisų tikslas – sugriežtinti administracinę ir baudžiamąją atsakomybę, siekiant bausmių adekvatumo teisės pažeidimų sunkumui ir stiprinant minėtų veikų prevenciją, ir panaikinti administracinę atsakomybę už pasipriešinimą policijos, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnui ar policijos rėmėjui, einantiems jiems pavestas viešosios tvarkos saugojimo pareigas.
Pareigūno ar policijos rėmėjo teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas, jo garbės ir orumo įžeidimas turėtų užtraukti griežtesnę bausmę. Projekte numatyta, kad administracinė atsakomybė (šiuo metu bauda siekia nuo 300 iki 500 litų arba administracinis areštas nuo 15 parų iki 30 parų) bus sugriežtinta – nusižengėliui grės bauda nuo 600 iki 1000 litų arba administracinis areštas nuo 15 parų iki 30 parų. Baudžiamajame kodekse už tokio pobūdžio nusikaltimus siūloma vietoj trejų metų laisvės atėmimo taikyti iki ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.
Projektams pritarta, jie numatyti svarstyti birželio aštuonioliktąją.
Pernai Mažeikių rajone buvo užregistruoti 93 pasipriešinimo policijos pareigūnams atvejai (užpernai – 98), per pirmuosius tris šių metų mėnesius tokių atvejų užfiksuota 11 (per praėjusių metų tris mėnesius – 20).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto