Pasiruošimas mokyklai nepabrango?

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Artėjanti rugsėjo 1-oji vaikams ir jų tėvams kasmet yra ne tik malonių akimirkų, bet ir rūpesčių metas: kaip išleisti atžalas į mokyklą, supirkti reikalingas mokymo priemones, kuo aprengti ir apauti.
Pirmą kartą rugsėjui ruošiamasi mokant eurais, tad viešumoje sklando nuomonės, jog šiemet viskas brangiau.
Sunkiau besiverčiančioms šeimoms padeda socialinės tarnybos, švietimo sistemos darbuotojai teigia, kad pasiruošimas mokslo metams nėra toks baisus, kaip apie jį kalbama, o prekybininkai tikina, kad didesnių nei įprasta išlaidų moksleivių tėvai tikrai nepatirs.

Be išlaidų neapsieinama

Švietimo skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus žodžiais, ruošimasis rugsėjo 1-ajai yra natūralus dalykas – be papildomų išlaidų niekada neapsieinama, bet tai neturėtų būti kažkas itin baisaus.
„Kiek jau yra buvę tų rugsėjų, niekada nebuvo taip, kad tėveliai vaikų neišgalėtų išleisti į mokyklą. Rugsėjo pirmoji nėra toks baubas, kaip apie ją kalbama. Kam yra sunkiau, padeda socialinės paramos skyrius, vaikais pasirūpina ir mokyklos“, – tikino vedėjas.
Mokyklos vaikus aprūpina vadovėliais, nusipirkti reikia vieną kitą pratybų sąsiuvinį, bet tai yra mokinių ir mokyklų susitarimo reikalas.
„Pratybos tikrai nėra privalomas dalykas ir jei vaikas jų neturi, niekas už tai negali jo bausti ar mažinti pažymio. Reikia pagalvoti tik apie paties vaiko psichologinį komfortą – kaip jis jausis, kai kiti pratybas turi, o jis – ne“, – kalbėjo A. Stonkus.

Galima socialinė parama

Kaip ir kasmet, priklausomai nuo tėvų gaunamų pajamų, vaikams apsirūpinti mokyklinėmis prekėmis bei nemokamam maitinimui gauti gali būti skirta socialinė parama.

Apie mokinių, jų šeimų pasirengimo naujiems mokslo metams problemas bei galimybes  skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto