Pasisemti šventinių idėjų – į muziejų

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

[nggallery id=684 template=caption]Šeštadienį Mažeikių muziejuje atidaryta šventinių idėjų mugė. Iki sausio 6 dienos veiksiančią mugę kviečiami aplankyti nebūtinai tik idėjų Kalėdų ar Naujųjų metų šventėms pristigę  mažeikiškiai.

Ir tradiciška, ir nauja

Dar prieš pastato atnaujinimą muziejuje gyvavo tradicija prieš artėjančias žiemos šventes surengti rajono moksleivių bei mokytojų pagamintų rankdarbių parodas. Šį kartą, norėdamas laikytis tradicijos, tačiau tuo pačiu įnešti ir kažką naujo, muziejaus kolektyvas rajono menininkus, verslininkus, įstaigas ir organizacijas pakvietė sudalyvauti šventinių idėjų mugėje ir pasidalinti savo įgyvendintomis kūrybinėmis idėjomis.
Muziejininkė Jūratė Miliauskytė pastebėjo, kad įprastai prieš Kalėdas moksleiviai jau ir taip kviečiami visur dalyvauti. Tuo tarpu suaugusių žmonių kūrybiniams užmojams parodyti gal ir kiek mažiau erdvių.
Pasak pašnekovės, anaiptol nėra taip, kad pabaigę mokyklas žmonės nieko nebekuria ir nebenori niekur dalyvauti.

Tikslas – kokybiški darbai

Akstinu surengti šventinių idėjų mugę Mažeikiuose tapo Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose, rengiamos panašios parodos bei mugės.
„Mažeikiškiams ir kaip dalyviams, ir kaip žiūrovams važiuoti į sostinę ar šiaip į didmiesčius yra toli. Be to, ir tie renginiai dažnu atveju trunka savaitę, o ir vyksta savaitgaliais. Tik spėjai susiruošti, o renginys jau ir baigiasi“, – sakė muziejininkė.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto