Pasitinkant valstybės šventę, išradingumo netrūko ir mažeikiškiams

Merkelio Račkausko gimnazijos moksleiviai įgyvendina pilietinę iniciatyvą „101 dalis Lietuvos“. Autorės nuotr.

Šiemet septintą kartą Lietuvos Prezidentė šalies gyventojus ir užsienio lietuvius kvietė Vasario 16-ąją švęsti linksmai ir išradingai.
Kaip ir kasmet, į šį raginimą atsiliepė Mažeikių rajono gyventojai.

Iniciatyva ne nauja

Prezidentė žmones kvietė naują valstybės šimtmetį drauge švęsti taip, kad Vasario 16-oji atsilieptų kiekvieno širdyje, kad plačiai skambėtų ir džiugintų, o lietuviams brangios spalvos – geltona, žalia ir raudona – iš Lietuvos nuvilnytų per visą pasaulį.
Iniciatyvas, kaip originaliai pasveikino Lietuvą šios valstybinės šventės proga, žmonės iki šios savaitės vidurio registravo interneto svetainėje www.lrp.lt/vasario16
Linksmiausių ir išradingiausių sumanymų autorius valstybės vadovė žadėjo pakviesti į Prezidento rūmus ir už originalumą, pilietiškumą, gebėjimą sutelkti, meilę savo šaliai įteikti trispalvę.

Įgyvendino meninius sumanymus

Nurodytoje svetainėje iš viso buvo užregistruotos 9 iniciatyvos iš Mažeikių rajono.
Vieną užregistravo rubikiškė, nutapiusi trijų dalių tautinės tematikos paveikslą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Jį autorė padovanos Plinkšių globos namams.
„Mano tikslas – nepamiršti laisvos Lietuvos, kurioje gimiau ir augau, kurioje gyvena mano tėvai ir kiti artimieji. Puoselėti jos kalbą, tradicijas ir papročius, gerbti ir mylėti vieniems kitus“, – savo iniciatyvos aprašyme išdėstė jos autorė Gintarė Švažienė.
Prie akcijos prisijungė ir Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kolektyvas. Bibliotekininkai nupynė 12 metrų aukščio ir 1 metro pločio knygos skirtuką. Juo papuoštas bibliotekos pastatas.

Šeima – turtas ir siekiamybė

Įgyvendintų bei Prezidentės interneto svetainėje registruotų iniciatyvų buvo ir daugiau.
Keli Užlieknės pagrindinės mokyklos mokiniai sukūrė atvirukus Lietuvai.
Mažeikiškių Gražvydos ir Nerijaus šeima, auginantys 2018 metų vasario 16 dieną gimusią dukrelę, svetainėje užregistravo, kaip jų dukrelė minėjo savo pirmąjį ir Lietuvos 101-ąjį gimtadienį.
Lopšelį-darželį „Bitutė“ lankantys vaikai ir auklėtojos surengė piešinių parodą „Dovana Lietuvai“. Į vieną pynę sujungus 165 darželio auklėtinių piešinius, bendras pynės ilgis siekė daugiau nei 51 metrą. Piešiniai buvo sukabinti ant darželio tvoros, tad juos apžiūrėti galėjo ir praeiviai.
Šeštadienį Mažeikiuose vykusiose varžybose „Bėgame už laisvę“ tarp daugiau nei 1,3 tūkst. dalyvių buvo ir Sandros bei Justino Čekanauskų šeima iš Jonavos.

Iš Jonavos į Mažeikius švęsti Vasario 16-osios atvykusi Čekanauskų šeima įsitikinusi: sportuojanti šeima reiškia klestinčią ir ilgaamžę Lietuvą.

„Su šeima į Mažeikius atvykome norėdami parodyti pavyzdį draugams, kolegoms ir visiems Lietuvos žmonėms, kad Lietuvos valstybės atkūrimo dieną galima paminėti kartu su šeima, bėgant gana toli nuo savo namų. Tebūnie aktyviai, patriotiškai, sveikai ir sportiškai su šeima praleistas laikas Lietuvos bendruomenei – pats didžiausias turtas ir siekiamybė“, – taip savo iniciatyvą apibūdina jauna šeima.

Po dalelę Lietuvos

Šeši Merkelio Račkausko gimnazijos moksleiviai sumanė pilietinę iniciatyvą „101 dalis Lietuvos“.
Gimnazistai savo rankomis pagamino Lietuvos maketą ir jį padalino į tiek dalių, kiek metų šiemet sukanka Lietuvai.
Kiekvieną dalelę kaip mažą Lietuvos simbolį moksleiviai paštu išsiunčia užsienio šalių lietuviams, tautinėms bendrijoms. Dalį jų gimnazistai jau įteikė rajono vadovams. Įteikdami žmonėms po dalelę Lietuvos, gimnazistai gyvai su jais pabendrauja, pakviečia pasirašyti naują pačių pilietinės iniciatyvos sumanytojų sukurtą nutarimą – Lietuvos Nepriklausomybės ir patriotiškumo išsaugojimo aktą.
Jį pasirašiusieji įsipareigoja artimiausią šimtmetį stengtis puoselėti savo tautinę savimonę, pasižada išsaugoti jiems įteiktą Lietuvos gabalėlį. Gal po 99 metų, kai bus minimas antrasis atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetis, šį gimnazistų sukurtą šalies maketą pavyks surinkti iš po pasaulį pasklidusių gabalėlių.
Mažeikiškiai tikisi, kad 101-ąją – Vilniaus kraštą simbolizuojančią – dalelę jiems pavyks įteikti Prezidentei Daliai Grybauskaite, o Lietuvos Nepriklausomybės ir patriotiškumo aktą užbaigti Prezidentės parašu.

Sulaukia palaikymo žinučių

Pilietinės iniciatyvos sumanytojas, Merkelio Račkausko gimnazijos mokinių prezidentas Edgaras Narkus „Santarvei“ pasakojo, kad iniciatyva „101 dalis Lietuvos“ jau spėjo įsibėgėti.
Moksleivių sukurto žemėlapio daleles jau gavo Mažeikių, Kauno, Telšių, Klaipėdos, Trakų, Radviliškio gyventojai. Jos išsiųstos ir lietuviams, gyvenantiems Australijoje, Jungtinėse Amerikos valstijose ir tokiose tolimose šalyse, kaip Pietų Korėja, Kanada.
„Puiki jūsų idėja. Šaunu, kai jaunimas myli savo šalį. Labai noriu turėti dalelę Lietuvos šalia savęs ir jaustis arčiau savo tikrųjų namų“, – tokių ir panašių atsiliepimų apie sugalvotą iniciatyvą sulaukia gimnazistai iš užsienyje gyvenančių lietuvių.
Pasak E. Narkaus, bendraujant su užsienio lietuviais akivaizdu, kad žmonės myli savo tėvynę, tik dėl atitinkamų priežasčių šiuo metu negali joje gyventi.
„Kokių tik emigravimo iš Lietuvos istorijų nepasitaiko… Dalis jų – vertos knygos puslapių“, – apie iniciatyvą, padedančią užmegzti ryšius su svetur gyvenančiais lietuviais, kalbėjo gimnazistas.

Sukūrė filmuką apie Viekšnius

Viekšnių gimnazijos mokinys Evaldas Milinkauskas, padedamas savo bendraamžių ir istorijos mokytojos Vijolos Lichovienės, sukūrė filmuką apie Viekšnius.
Viekšniai turi gražią ir turtingą istorinę praeitį. Juose užaugo Vasario 16-osios Nepriklausomybės aktą pasirašęs signataras Mykolas Biržiška.
Moksleivių sukurtame filmuke galima pamatyti nuotraukas, vaizdo įrašus, pasakojančius apie Viekšnių praeitį ir dabartį.
Filmuką peržiūrėti galima adresu: https://drive.google.com/file/d/16S6Ev0FEtYcz9i45ryRn7ZTAxsFqWzZS/view?usp=sharing
Išradingai Vasario 16-ąją paminėję ir savo iniciatyvas specialioje svetainėje užregistravę žmonės dabar laukia rezultatų – kvietimo į Prezidentūrą.

 

Rubikiškės nutapyti paveikslai. LR Prezidentūros archyvo nuotr.

 

Šventinis bibliotekos akcentas – knygų skirtukas tautine tematika. Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto