Paskelbė savivaldybių tarybų pirmųjų posėdžių datas

Nuotr. iš VRK archyvo

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė preliminarias savivaldybių tarybų pirmųjų posėdžių datas 60 Lietuvos savivaldybių. Numatyta, kad Mažeikių rajono tarybos nariai į pirmąjį posėdį susirinks balandžio 17 d., pirmadienį. 

Pagal Rinkimų kodeksą, pirmojo savivaldybės tarybos posėdžio metu savivaldybės nariai ir meras duoda priesaiką ir jiems yra įteikiami savivaldybės tarybos narių pažymėjimai. Pažymėjimus įteikia tos savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas.

Rinkimų kodeksas taip pat numato, kad išrinktas savivaldybės tarybos narys, apsisprendęs atsisakyti savivaldybės tarybos nario mandato, ne vėliau, kaip likus 10 dienų iki savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio dienos, turi informuoti VRK – pateikti įstatymo nustatyta tvarka pasirašytą pareiškimą dėl išrinkto savivaldybės tarybos nario mandato atsisakymo.

Gavusi šį pareiškimą VRK mandatų komisijos teisėmis ne vėliau, kaip likus 7 dienoms iki savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio dienos, priima sprendimą dėl išrinkto savivaldybės tarybos nario mandato netekimo ir mandato naujam savivaldybės tarybos nariui pripažinimo.

Iki tol savivaldybės tarybos narių ir merų pareigas ėjusių asmenų įgaliojimai nutrūks automatiškai –  naujiesiems savivaldybės tarybos nariams susirinkus į pirmąjį posėdį. 
Parengta pagal VRK inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto