Paskelbti pirmieji valstybinių egzaminų rezultatai

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) antradienį paskelbė šešių valstybinių brandos egzaminų: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, užsienio kalbos (vokiečių ir prancūzų), geografijos bei biologijos – rezultatus.

Mūsų rajone aukščiausius įvertinimus iš šių egzaminų pelnė 5 abiturientai.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas

Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus duomenimis, lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikė 298 mūsų rajono abiturientai. Neišlaikiusiųjų dalis rajone (5,03 proc.) mažesnė už šalies vidurkį (7,07 proc.). Aukščiausią įvertinimą – tris šimtukus – pelnė Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos abiturientai.

Tiek rajono, tiek šalies abiturientai surinko beveik vienodą vidutinį įvertinimo balą: Lietuvoje – 49,02, mūsų rajone – 50,18.

Matematikos egzaminas

Valstybinį matematikos egzaminą mūsų rajone laikė  248 abiturientai. Egzamino neišlaikė 12,1 proc. kandidatų (Lietuvoje – 15,42 proc.). Šimtuku buvo įvertintos Merkelio Račkausko gimnazijos abituriento žinios.

Vidutinis įvertinimo balas: rajone – 36,41, šalyje – 37,35.

Biologijos egzaminas

Jį Mažeikių rajone laikė 114 abiturientų. Neišlaikė egzamino: Lietuvoje – 2,25 proc., mūsų rajone – 2,63 proc. Šimtukas atiteko Merkelio Račkausko gimnazijos abiturientui. 

Vidutinis įvertinimo balas: rajone – 51,95, šalyje – 49,14.

Geografijos egzaminas

Šį egzaminą pasirinko 68 rajono abiturientai.  Neišlaikė 1,47 proc. (šalyje –1,39 proc.). Šimto balų nepelnė niekas iš rajone egzaminą laikiusių kandidatų.

Vidutinis įvertinimo balas: rajone – 52,07, šalyje – 47,18.

Vokiečių kalbos egzaminas

Lietuvoje šį valstybinį brandos egzaminą pasirinko 28 kandidatai, mūsų rajone – 2. Išlaikė visi.

Vidutinis įvertinimo balas: rajone – 40, šalyje – 74,54.

ŠMSM: matematikos egzaminų rezultatai geresni

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) savo svetainėje informuoja, kad lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos egzaminus šiemet išlaikė daugiau abiturientų nei pernai, vokiečių ir prancūzų kalbų egzaminus išlaikė visi, geografijos išlaikymo rezultatas labai panašus į pernykštį.

Atkreipiamas dėmesys, kad šiais metais geresni matematikos rezultatai. Palyginus su praėjusiais metais, kai egzamino neišlaikė daugiau kaip trečdalis (35 proc.) abiturientų, šiemet matematika pasirodė per kietas riešutas 15,4 proc. laikiusiųjų.

ŠMSM akcentavo, kad matematikos egzamino minimalius reikalavimus atitinkantys uždaviniai buvo standartiniai, o uždaviniai, reikalaujantys aukštesniųjų mąstymo gebėjimų, – tokio paties sudėtingumo, kaip ir praėjusių metų egzamine.

NŠA pranešė, kad likusių dalykų egzaminų rezultatai bus paskelbti iki liepos 13 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto