Paskelbti priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatai

ELTOS nuotrauka

Šiandien stojantieji sužinojo pagrindinio priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatus.
Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinėje sistemoje užsiregistravo 39,7 tūkst. stojančiųjų, beveik 22 tūkst. iš jų vidurinį išsilavinimą įgijo 2014-aisiais.

Populiariausios programos

Geidžiamiausia stojančiųjų specialybė šiemet yra medicina. Pagal pirmąjį pageidavimą Lietuvos sveikatos mokslų universitete ją pageidauja studijuoti 878, Vilniaus universitete – 541 stojantysis. Toliau rikiuojasi Lietuvos sveikatos mokslų odontologijos studijos, Vilniaus universiteto teisė, ekonomika ir „Programų sistemos“, Mykolo Romerio universiteto programos „Teisė ir muitinės veikla“ bei „Teisė ir ikiteisminis procesas“, Lietuvos sporto universiteto programa „Treniravimo sistemos“.
Kolegijose populiariausios studijos yra kosmetologija, bendrosios praktikos slauga bei transporto logistika.

Didžiausi konkursai

Didžiausi konkursai universitetuose yra į teisės (7,3 pageidavimo vienai valstybės finansuojamai vietai), medicinos ir sveikatos (6,64) bei verslo ir vadybos (4,88) krypčių grupes.
Pagal pirmąjį pageidavimą universitetuose, 41 proc. stojančiųjų pageidavo studijuoti socialinių mokslų studijos programas (pernai 44,5 proc.), 22,9 proc. – biomedicinos mokslų (pernai 19,9 proc.), 14,6 proc. – technologijos mokslų (pernai – 14,5 proc.). Mažiau populiarūs buvo humanitariniai mokslai (8,4 proc.), fiziniai mokslai (8,3 proc.) ir menai (4,9 proc.).
Socialinius mokslus daugiausiai studijuoti pageidavo ir stojantieji į kolegijas (39,2 proc.). Toliau rikiuojasi technologijos mokslai (28,2 proc.) ir biomedicinos mokslai (25 proc.). Palyginti su 2013-aisiais, pageidaujančiųjų kolegijose studijuoti socialinius mokslus sumažėjo 3,5 proc., tuo tarpu biomedicinos mokslų prioritetas išaugo 3,3 proc.

Populiariausios aukštosios mokyklos

Populiariausias šiemet buvo Vilniaus universitetas. Pirmuoju prioritetu studijuoti kurią nors studijų programą, siūlomą šiame universitete, pageidavo beveik 5,5 tūkst. Vilniaus Gedimino technikos universitete pageidavo studijuoti 2,7 tūkst., Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir Kauno technologijos universitete – per 2,5 tūkst.
Mažiau populiarūs buvo Mykolo Romerio (2,3 tūkst.), Vytauto Didžiojo (1,6 tūkst.) ir Klaipėdos (1,2 tūkst.) universitetai.
Tarp kolegijų populiariausios buvo Kauno, Vilniaus, Klaipėdos valstybinė bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos.

Sutartis pasirašys iki mėnesio pabaigos

Iš viso studijas universitetuose pirmuoju prioritetu rinkosi 22,5 tūkst., (64 proc. visų pageidavimų), kolegijose – 13 tūkst. (36 proc. visų pageidavimų) stojantieji.
Šiemet priėmime dalyvauja 43 aukštosios mokyklos. Preliminarus valstybės finansuojamų vietų skaičius universitetinėms studijoms šiemet yra 7576, koleginėms studijoms – 6874. Be to, aukštosioms mokykloms šiemet patvirtinta ir 716 tiksliniu būdu valstybės finansuojamų vietų, iš jų priėmimui į pirmą kursą – 665.
Sutartys su stojančiuosius pakvietusiomis studijuoti aukštosiomis mokyklomis bus pasirašomos liepos 28–31 d.

2 Atsakymai į “Paskelbti priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatai”

  1. va va parašė:

    Susidaro toks įspūdis, kad Lietuvai jaunų žmonių nereikia, deja tokia dabartine politika…

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Musu vaikai nori mokytis Aukstosiose Lietuvos m-lose ,nors ir mokslai brangus ir gyvenimo salygos bendrabuciuose apgailetinos .Bet ar jiems bus sudarytos salygos po mokslu baigimo rasti darba pgl.igyta profesija? Tai svarbus klausimas,kuri turetu pasirupinti Lietuvos Svietimo ministerija,kartu su Aukstosiomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto