Pasyvaus rūkymo prevencijai – daugiau dėmesio

Skaičiuojama, kad pasaulyje apie 40 proc. vaikų kenčia nuo pasyvaus rūkymo. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiandien Seime bus diskutuojama apie pasyvaus rūkymo prevenciją.

Kalbės apie vaikų apsaugą nuo pasyvaus rūkymo

Diskusiją surengė Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisija kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos tyrimų institutu, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu ir Vaiko teisių apsaugos kontroliere.
Renginyje bus diskutuojama apie vaikų apsaugos nuo pasyvaus rūkymo galimybes, apsaugos nuo pasyvaus rūkymo reglamentavimą, pasyvaus rūkymo poveikį vaikų sveikatai ir galimybes gerinti vaikų sveikatos apsaugą.
Diskusijoje pranešimus skaitys mokslininkai, specialistai, visuomeninių organizacijų atstovai. Dalyvauti renginyje pakviesti įvairių ministerijų ir valstybinių institucijų atstovai, savivaldybių visuomenės sveikatos biurų atstovai.

Tėvų rūkymas – vaikų sveikatos problemos

Specialistų teigimu, pasyvus rūkymas atsakingas už daugybę vaikų sveikatos sutrikimų, ypač susijusių su kvėpavimo takais.
Įrodyta, kad tabako dūmus kenčiantys vaikai dažnai turi įvairių psichinės sveikatos problemų, tokių kaip hiperaktyvumas.
Pasyviai rūkantys vaikai 1,5 karto dažniau serga bronchine astma, įvairiomis kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis.
Skaičiuojama, kad pasaulyje apie 40 proc. vaikų kenčia nuo pasyvaus rūkymo. Europoje šis skaičius svyruoja nuo 51 proc. iki 61 proc. Rytų Europoje (įskaitant Rusiją).

Beveik ketvirtadalis rūko namuose

Duomenys apie tėvų rūkymo įpročius buvo tirti Europos mokyklinio amžiaus vaikų psichinės sveikatos tyrimo (SCMHE), atlikto 2010 metais, metu. Tyrime dalyvavo 5141 6–11 metų amžiaus moksleivių tėvai iš Vokietijos, Olandijos, Lietuvos, Rumunijos, Bulgarijos ir Turkijos.
Tyrimo metu paaiškėjo, kad maždaug penktadalis (19,3 proc.) mamų Rytų Europos šalyse ir dešimtadalis (10 proc.) mamų Vakarų Europos šalyse rūko būdamos šalia savo vaikų, tarp tėčių – atitinkamai 24,5 ir 12,1 proc.
Lietuvoje 2012 metais atliktas suaugusių Lietuvos gyventojų gyvensenos tyrimas parodė, kad 23 proc. gyventojų nurodė, jog jų bute yra rūkoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto