Patirtus smūgius atperka medaliai

Po DAO taurės turnyro (iš kairės) Airidas Giedraitis, Justas Sarakauskas ir Danis Gasan džiaugėsi iškovotais medaliais. Nuotrauka iš klubo archyvo

Dvejose stambiose kiokušin karatė varžybose medalius iškovojo jaunieji Mažeikių karatė klubo „Kaminaris“ auklėtiniai. Pasak mažeikiškio trenerio Sigito Gerikos, šis sportas ugdo vaikų pasitikėjimą savo jėgomis ir savybę atlaikyti ne tik fizinius, bet ir psichologinius smūgius.

Du turnyrai – dvi pergalės

Kėdainiuose tradiciškai kiekvienais metais vyksta Lietuvos kiokušin karatė taurės varžybos. Šiemet jos sukvietė apie penkis šimtus kovotojų. O Kuršėnų karatė klubas surengė DAO taurės varžybas, kuriose varžėsi du šimtai sportininkų iš įvairių šalies klubų.
Abiejuose šiuose turnyruose vaikų iki 14 metų amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 60 kilogramų, nenugalimas buvo mažeikiškis Justas Sarakauskas: Kėdainiuose jis aiškia persvara įveikė keturis varžovus, o antrajame turnyre nugalėtojų titului iškovoti jam užteko trijų pergalių.
„Justas – tvirtas vaikinas, jau kitais metais jis rungtyniaus 14–16 metų amžiaus sportininkų grupėje, kur atsiveria kitos galimybės: šios amžiaus grupės sportininkai, pasiekę gerų rezultatų, jau gali pakliūti į šalies rinktinę ir varžytis Europos čempionatuose. Šių tikslų su auklėtiniu ir sieksime kitą sezoną“, – sakė treneris S. Gerika.

Parsivežė medalius

Tai buvo ne vieninteliai Mažeikių kiokušin karatė klubo „Kaminaris“ medaliai minėtuose turnyruose. Kėdainiuose, kur vyko tik keturi šio klubo auklėtiniai, nes tokiose varžybose gali startuoti tik geriausi, atitinkamą kvalifikaciją turintys sportininkai, trečiąją vietą iškovojo dvylikametis Gabrielius Bukauskas, o Verbūnuose (Šiaulių r.) vykusiose DAO taurės varžybose trečiąsias vietas iškovojo Danis Gasan ir Alanas Giedraitis.
Ir tai nebuvo paskutiniai kiokušin karatė turnyrai šiais metais – savaitgalį treneris apie dvidešimt sportininkų vežėsi į Vilniaus, vieno garsiausių Lietuvoje klubų „Ipon“ rengiamą kalėdinį turnyrą. Į šį turnyrą vyko ir šešiamečiai, tik savo sportinį kelią pradedantys sportininkai, nes treneris norėjo, kad jie pajustų, ką reiškia išeiti ant tatamio, pajustų varžybų atmosferą.

Ugdo daug savybių

Kiokušin karatė yra nemažai fizinio kontakto turinti sporto šaka: iki 16 metų sportininkai varžosi užsidėję liemenes ir šalmus, draudžiami smūgiai kojomis į kojas bei kontroliuojami smūgiai į galvą. 16–18 metų grupėje jau kovojama be liemenių, tik su šalmais, ribojami smūgiai kojomis į galvą. Nuo 18 metų kovojama be apsaugų, ribojami tik smūgiai rankomis į galvą.
„Ši sporto šaka vaikams įdiegia valią, pasitikėjimą savo jėgomis, lavina ištvermę bei psichologinį pasiruošimą. Tai individuali sporto šaka, kur viskas priklauso ne nuo komandos, o nuo vienintelio tavęs, tai tikrai geras charakterio savybes ugdantis sportas. Be to, vilioja ir tas jausmas, kai tu išeini ant tatamio, visi į tave žiūri, stebi, o prieš tave – visiškai nepažįstamas varžovas, kurį tu turi įveikti“, – sporto patrauklumą įvardijo treneris S. Gerika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto