Pavasarį pajutusius žvejus stebi aplinkosaugininkai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šį sezoną dėl nešaltos žiemos poledinė žūklė nevyko, tad daugelis žvejų laukė pavasario ir dabar leidžia laisvalaikį gamtoje su meškere. Karantino metu didesnį dėmesį reidams prie vandens telkinių skiria ir aplinkosaugininkai.

Mėgėjiška žūklė nedraudžiama

Mėgėjiška žūklė karantino metu nedraudžiama, tačiau Aplinkos ministerija primena, kad žvejojantys asmenys turi laikytis saugaus atstumo – didesnio nei dviejų metrų, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų. Be to, patariama žvejybos leidimus įsigyti elektroniniu būdu.
Kaip „Santarvę“ informavo Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcija, šiuo metu pastebimas mėgėjiškos žūklės pagyvėjimas, tad ir aplinkosaugininkai dažniau rengia reidus.
„Grubių mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimų neužregistravome, tačiau tokių pažeidimų, kaip žvejyba be žvejo bilieto ar leidimo, nestinga. Administracinius protokolus surašome nuotoliniu būdu. Apie pažeidimus netyli ir patys žvejai. Pagal jų gautus pranešimus, esame ištraukę nenustatytų šeimininkų tinklų Plinkšių ežere ir Ventos upėje, prie Leckavos“, – kalbėjo inspekcijos viršininkas Nilius Kupliauskas.

Įsigalioja draudimai

Aplinkosaugininkai primena, kad nuo šio mėnesio pradžios vieni žūklės draudimai įsigaliojo, kiti – jau baigiasi.
Nuo balandžio 1 d. galima žvejoti nėges, įsigijus žvejo mėgėjo kortelę šių žuvų žvejybai, laikantis limituotos žvejybos sąlygų, o nuo balandžio 2 d. – šamus.
Iki balandžio 20 d. galioja draudimas žvejoti masalui naudojant žuvelę bei žvejoti lydekas.
Nuo balandžio 1 d. draudžiama žvejoti salačius, šis draudimas tęsis iki gegužės 15 d.
Salačių dažniausiai galima pagauti Juodeikių vandens telkinyje, todėl čia žvejojantys žmonės raginami tokią sugautą žuvį paleisti, nes už vieną sugautą salatį teks sumokėti 145 eurus – tiek įvertinta gamtai padaryta žala.
Iki gegužės 15 d. draudžiama žvejoti kiršlius, iki gegužės 20 d. – sterkus. Už kiekvieną pagautą šios rūšies žuvį žvejui gresia tokio pat dydžio bauda, skirta žalai atlyginti.

Nukeliamos tradicinės varžybos

Paskutinėmis kovo dienomis žuvimis pasipildė Juodeikių tvenkinys – per tris dienas į jį įleista 11,8 tūkst. dvimečių karpių. Jau susidurta su netinkamu kai kurių žvejų elgesiu – gaunama pranešimų, kad šias žuvis bandoma žvejoti.
„Kol kas tokių pažeidėjų nesulaikėme, tačiau atidžiai tikrinsime prie šio telkinio žvejojančius asmenis, jų laimikį.
Įleisti karpiai buvo apie 20 centimetrų ilgio, o draudžiama pasiimti karpius iki 40 centimetrų ilgio. Už vieną tokį sugautą ir sau pasiliktą karpį vien gamtai padarytos žalos atlyginimas siekia 60 eurų“, – priminė N. Kupliauskas.
Kaip informavo Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugija, dėl karantino šiemet nukeliamos ir tradicinės spiningavimo varžybos rajono Mero taurei laimėti. Jos paprastai vykdavo balandžio pabaigoje.

2 Atsakymai į “Pavasarį pajutusius žvejus stebi aplinkosaugininkai”

  1. tikras parašė:

    tu ne žvejys,tu lopas,skundikas ir laukiantis malonumo iš kito nelaimės.

  2. Zvejas parašė:

    Sako atidziai tikrinsime, idomu ka jie tikrina atidziai.jusu tie izuvinti karpiai maisais yra tempiami namo..anadien pats maciau kaip 2 maxima maisus jusu prileistu karpiu zvejas ( nedaedes ) is mazeikiu prisilupes issiveze..GA tikrina tik zvejojancius blizges ant tilto, o jei koks ilindes pakrumy zvejoja tai net neina iki jo paziuret, ta va taip ir dirba GA..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto