Pavasarį veiklos daugiau ir žvejams, ir aplinkosaugininkams

Juodeikių tvenkinys vėl pasipildė dvejų–trejų metų karpiais, šiemet šio tvenkinio įžuvinimas vyks dar kelis kartus. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Naujienos žvejams mėgėjams: tris dienas viename iš didžiausių Mažeikių rajono vandens telkinių vyko įžuvinimas, o nuo trečiadienio vėl galima žvejoti lydekas.

Praėjusios savaitės pabaigoje Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai įžuvino 23 vandens telkinius. Mažeikių rajone per tris kartus įžuvintas Juodeikių tvenkinys. Į jį iš viso suleista 11,8 tūkst. dvimečių ir trimečių karpių.
Praėjusių metų kovo ir lapkričio mėnesiais šiame tvenkinyje buvo paleista tiek pat karpių, šiemet numatyta, kad į jį bus įleista dar 130 tūkst. sterkų lervų bei 20 tūkst. lydekų lervų.
Šiemet į penkis rajono vandens telkinius buvo suleista 900 dvimečių lydekaičių.
Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Nilius Kupliauskas „Santarvei“ sakė, kad po įžuvinimo Juodeikių tvenkiniui bus skiriamas didelis aplinkosaugininkų dėmesys.
„Juk ne paslaptis, kai po įžuvinimo nesąžiningi žvejai bando sugauti kuo daugiau ką tik įleistų karpių. Tokius žvejus baudėme ir pernai po įžuvinimo. Primenu, kad tokius karpius būtina paleisti, teisėtai sugauto karpio ilgis turi viršyti 40 centimetrų. Už neteisėtai sugautą karpį gresia bauda, be to, teks atlyginti gamtai padarytą šimto eurų žalą“, – informavo aplinkosaugininkas.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Pavasarį veiklos daugiau ir žvejams, ir aplinkosaugininkams”

 1. Siaip parašė:

  Kas kas, aplinkosauga Mazeikiuose? Cia jus pajuokavot, ane?

 2. Andrius parašė:

  Marka – mldc, o kitiem pirštus kapot, pats vieną senį buvau apšaukęs su bulviniu maišu, tai kelis greit paleido turėtus, gaila neužfiksavau, kad policija kviest, nes db tai filminu pradzioj jei ka.. O del aplinkosaugos(o pas mus ji yra?) net geda pries kitus rajonus, nes mane dazniau yra per gyvenima tikrine svetur, nors 95% laiko zvejoju Mzk

 3. Marka parašė:

  Aš taip pat prazvejojau nuo gegužės iki lapkričio praėjusiais metai beveik kasdien, ne kart nepatikrino, pasitaikė dienų kai dugnine po 15-20karpiuku iki 40cm paleisdavau, o šalia esantys žvejai paiimdavo.

 4. Andrius parašė:

  Praeitais metais ten žvejojau bendrai sudėjus dienas kokius 2 mėn (per metus virš 60 d.) – nėkart niekas nepatikrino, bet paleidau 5 neužaugas karpiukus – tai kur visi likę? išsinešė kiti, nes netikrina aktyviai

 5. Parsidavusi aplinkosauga mūsų parašė:

  Baudė? Įdomu kiek nubaudė , genocidas vyko ir vyksta niekas nieko nebudė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto