Pavasario mokykloje svečiavosi penkių šalių atstovai

Ryšių su visuomene skyriaus nuotr.

Mažeikių Pavasario pagrindinėje mokykloje lankėsi svečiai iš penkių šalių: Portugalijos, Italijos, Turkijos, Ispanijos ir Lenkijos. Atvykusieji dalyvavo pamokose, kurios vyko su žaidimų elementų intarpais – taip siekiama sudominti vaikus ir paskatinti juos mokytis.

Siekia gerinti lankomumą

Pavasario pagrindinė mokykla koordinuoja dvejus metus truksiantį tarptautinį projektą. Jis skirtas 11–14 metų vaikams bei jų mokytojams. Pagal šį projektą vykdoma mainų programa, kuomet moksleiviai su mokytojais vyksta į užsienio šalis.
Pavasario pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja ir projekto koordinatorė Dalia Balzerienė „Santarvei“ sakė, kad projekto tikslas – sumažinti prastą lankomumą.
„Mūsų šalyje gal tai nėra labai aktualu, bet užsienyje kitaip. Ten gana populiaru baigti penkias ar šešias klases ir mesti mokyklą, nes nebeįdomu mokytis. Todėl ir kilo idėja sugalvoti kažką, kas sudomintų mokinius ir jie norėtų tęsti mokslus“, – paaiškino D. Balzerienė.

Sėmėsi patirties

Vykdant projektą, per žaidimus bandoma mokinius pakviesti mokytis. Pavasario pagrindinėje mokykloje svečiai iš užsienio stebėjo, kaip pas mus vyksta pamokos. Į jas buvo įterpiami žaidimai. Pasak D. Balzerienės, atvykusieji mokėsi ne tik lietuvių liaudies žaidimų, bet ir šiuolaikiškesnių, kuriuos mėgsta vaikai.
„Vieni mokytojai mokė tradicinių vaikų žaidimų, kiti taikė interaktyvias priemones, treti – kinestezinius žaidimus. Vaikai labai įvairūs, jie skirtingai mokosi. Vieni turi regimąją, kiti – girdimąją atmintį, dar kiti mokosi judėdami. Todėl žaidybos elementai įterpiami į bet kurią pamoką, ne tik anglų“, – kalbėjo D. Balzerienė.
Kovo mėnesį „pavasariečių“ laukia atsakomasis vizitas – jie vyks į Portugaliją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto