Pavasaris tik prasideda, taisyklės jau galioja

Pareigūnai primena, kad už vasaros sezono metu transporto priemonės eksploatavimą su dygliuotomis padangomis kelyje gali būti anuliuotas valstybinės techninės apžiūros galiojimas. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo balandžio pradžios įsigaliojo Kelių eismo taisyklių pokyčiai, susiję su artėjančiu šiltuoju metų sezonu.

Nesikeičia daug metų

Pagrindiniai du sezoniniai Kelių eismo taisyklių pakeitimai: važiavimo greičio didinimas kai kuriuose keliuose bei dėmesys tinkamoms padangoms.
Nuo balandžio pirmosios iki spalio 31-osios lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 tonos, motociklais ir triračiais leidžiama važiuoti automagistralėse ne didesniu kaip 130 kilometrų per valandą greičiu (iki sekmadienio buvo galima važiuoti dvidešimčia kilometrų per valandą lėčiau), greitkeliuose – ne didesniu kaip 120 km per val. greičiu (buvo galima dešimčia kilometrų per valandą lėčiau).
Mūsų rajone tokių kelių atkarpų nėra, šis pakeitimas skirtas vairuotojams, kurie išsiruošia į tolimesnes keliones. Mūsų rajono keliuose su asfalto ar betono danga ir toliau leistinas ne didesnis kaip 90 km per val. greitis, kituose keliuose – ne didesnis kaip 70 km per val., gyvenvietėse greitis negali viršyti 50 km per val.

Pažeidimas kainuos brangiai

Nuo balandžio 1-osios nebetaikomas draudimas eksploatuoti motorines transporto priemones ir jų priekabas su vasarinėmis padangomis, o nuo balandžio 10-osios iki spalio 31-osios draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis.
Pareigūnai primena, kad už vasaros sezono metu transporto priemonės eksploatavimą su dygliuotomis padangomis kelyje gali būti anuliuotas valstybinės techninės apžiūros galiojimas, ta pati bausmė gresia ir už netinkamą transporto priemonės padangų rašto gylį (vasaros metu jis turi būti 1,6 milimetro).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto