Pavirvytės dvare susirinko tradicinių amatų meistrai ir pameistriai

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Pavirvytės dvare verda dvaro sodybos dvarininko namo rekonstrukcijos darbai. Be to, čia jau ilgiau nei savaitę vyksta mokymai, kuriuose iš skirtingų Lietuvos regionų atvykę tradicinių amatų meistrai ir tik norintys jais tapti klausosi teorinių paskaitų, dalyvauja praktiniuose užsiėmimuose ir taip gilina žinias bei įgūdžius.

Dvarą kelia naujam gyvenimui

Praėjusią savaitę dvare prasidėjusius amatininkų mokymus surengė viešoji įstaiga Kultūros paveldo akademija.
Pasak šios įstaigos programų koordinatorės Agnės Žilinskaitės, įstaigos bendradarbiavimas su dvaro šeimininku Antanu Naujoku prasidėjo prieš keletą metų. Tuomet savininkas į šią įstaigą kreipėsi kaip į galinčią padėti, sakydamas: „Turiu XIX amžiaus istoriją menantį dvarą. Ką su juo daryti?“
Kultūros paveldo akademijos atstovai ir dvaro savininkas drauge nutarė teikti paramos paraišką  norvegų fondams. Paramą gavus pradėta pastato rekonstrukcija.
„Įvertinome tai, kad Pavirvytės dvaras turi įdomias konstrukcijas ir detales, kurių dauguma išlikusios autentiškos, tačiau yra tikrai kritinės būklės. Be to, vietinė šio krašto bendruomenė jaučia poreikį turėti kultūros židinį, kuriame ateityje galėtų susirinkti amatininkai, kur galėtų būti įsteigta biblioteka“, – apie tai, kad projektą įgyvendinus dvaras taps vienu iš Mažeikių rajono kultūrinės traukos objektų, kalbėjo pašnekovė.
Be to, praėjusiais metais Pavirvytės dvaras buvo įtrauktas į kultūros vertybių registrą ir tapo valstybės saugomu objektu.

Teorinius dalykus derino su praktiniais

Praktiniai mokymai tradicinių amatų meistrams ar jais siekiantiems tapti asmenims – viena iš Pavirvytėje įgyvendinamo projekto veiklų.
Per dviejų savaičių mokymus dalyviai išklausys įvairių lektorių skaitomas paskaitas apie medinės architektūros tyrimus bei tvarkybą, dalyvaus seminaruose. Nemažai laiko skirta ir praktiniams mokymams.

Plačiau apie tai skaitykite šeštadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Pavirvytės dvare susirinko tradicinių amatų meistrai ir pameistriai”

  1. J parašė:

    Kaip kam ,man lengva ,tokiu zmoniu daugiau ir Lt atsigautu .Ir is kur pas tave Antanai tiek tos energijos ?Sekmes!

  2. Anonimas parašė:

    Su naujoku labai sunku bendraut,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto