Pedagogai žada pradėti neterminuotą streiką

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trečiadienį Vyriausybės ir švietimo bendruomenės profesinių sąjungų atstovams neradus sutarimo dėl pedagogų iškeltų reikalavimų tenkinimo, nuo vasario 22 dienos profsąjungos žada pradėti neterminuotą streiką. Į jį įsijungti ruošiasi ir mažeikiškiai.

Susitarti nepavyko

Trečiadienį įvyko švietimo profesinių sąjungų atstovų, pernai įteikusių reikalavimus Vyriausybei, susitikimas su Vyriausybės vicekancleriu Rimantu Vaitkumi ir švietimo ir mokslo viceministre Genoveita Krasauskiene. Susitikime taip pat dalyvavo ir Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo ir mokslo ministerijų atstovai bei Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo klausimais Jonas Mickus.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos išplatintame pranešime informuojama, kad dvi valandas trukusiame posėdyje taip ir nepavyko pasiekti abi puses tenkinančio susitarimo. Vicekancleris ir Finansų ministerijos atstovė sukritikavo Švietimo ir mokslo ministerijos parengtą pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programą penkeriems metams, nes esą nenumatyti finansavimo šaltiniai, o valstybės biudžeto peržiūrėti metų viduryje esą neplanuojama.
Profesinės sąjungos konstatavo, jog nepavyko susitarti nei dėl vieno iš reikalavimų vykdymo, todėl vasario 22 d. pradedamas neterminuotas švietimo šakos streikas.

Pažadai pedagogams neįvykdyti

Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos Mažeikių rajono susivienijimo pirmininkė Judyta Čejauskienė apgailestavo, kad su Vyriausybe susikalbėti nepavyko. Ji mano, kad tokia situacija papiktins ir Premjerą, kuris šiuo metu atostogauja, nes jis buvo prašęs parengti programą, kuri tenkintų abi puses.
Tiesa, nuo sausio 1 d. buvo didinti pedagogų atlyginimai, tačiau ne tiek, kiek žadėta.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

21 Atsakymas į "Pedagogai žada pradėti neterminuotą streiką"

 1. Tautietis parašė:

  Turim streikuot visi: ir mokytojai, ir ūkininkai, ir pardavėjai, vairuotojai…..VISI, tik tuomet valdžia pajus, kad esam JĖGA ir pradės skaitytis, o dabar esam tik skudurai kojoms nusivalyti ir dar pjaunamės tarpusavy. Nu bet Lietuvos mužikai esam kantrūs, geriau emigruojam arba vergaujam už skatikus.

 2. Ūkininkui Dariui parašė:

  Kai tu su šake šūdą kabinai, mokytojai universitete rimtą mokslą krimto 4 -5 metus. O gal buvo tokių, kurie dar ir už mokslą mokėjo po 2 -3 tūkstančius eurų į metus. Pasidomėkite. Va tau ir socialinė lygybė. Nori, kad visi būtu lygus. Tie, kurie savo laiku durnių voliojo, ir tie, kurie rimtai mokėsi.

 3. kada parašė:

  pradėsit vaikams normaliai išaiškint, kad papildomai korepetitorių samdyt nereikėtų. Gal tėvams reiktų susiburt ir streikuot pradėt, nes dalis mokytojų neatlieka savo darbo. Nesakau, kad visi mokytojai tokie, bet deja…

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Kokie aktyvus pedagogai atsakinėdami komentatoriams į jų nuomonę.Gėda… Juk čia tik nuomonė. Streikuokit į valias….tik padoriai auklėkit ir jaunimą.

 5. matančiam parašė:

  tai prašom- stokit į pedagoginį , tegul Jūsų vaikai stoja… kodėl nestojat : mokslas nemokamas, atlyginimai superiniai vos tik baigus ,atostogos juk garantuotos-tik stokit! Kažkodėl ,kai skelbiami konkursai į laisvas vietas darželyje-niekas nebeateina…

 6. matantis parašė:

  geras darbas tu pedagogu..pahal darba ,ypac lyginant su kitais dirbanciaisiais,tikrai uzdirba gerai,atostogos visada garantuotos ir dar visokiu atostogeliu,blatas visose sferose,o svarbiausia,gali streikiuoti,kas kitiems net svajoti neimanoma,busi sutryptas su zeme

 7. gyventojai parašė:

  Tai gal ir Jūs atsisakykite minimumo didinimo,juk gaunate pakankamai. Erzina pasakymas ,,pusė dienos“ : darželio auklėtojos jau yra darbe nuo ankstaus ryto ,nuo 6 ar 6.30 val ,kai tuo tarpu kai kurios pardavėjos ateina į darbą nuo 10 val. Tai auklėtojos išdirba savo valandas ,mielieji. O kiek papildomų darbų jos parsineša į namus ,atimdamos laiką iš savo šeimų. Gal pagaliau baikime vieni prieš kitus varyti . Kiekvieno darbas yra sunkus.

 8. Ūkininkui Dariui parašė:

  Užknisa ir ūkininkai : amžinai jiems mažai už pieną moka :D Kai taip paprasti žmonės vieni kitus palaiko ,tai valdžia ir daro ką nori…

 9. gyventoja parašė:

  Iš tikrųjų atsibodo mokytojų aimanavimai……Eikit pas privatinkus ir dirbkit,sužinosit kas yra darbas.Atlyginimas mažas….daugiau negu juokinga,dirbant pusę dienos ir vaikus nieko gero neišmokant,juk reikia dar privačiai samdyti mokytotoją………..Kiek belikę mokinių,o mokytojų ar mažėja….

 10. ukininkui dariui parašė:

  Jei šūda su šake tebekabini tai toks ir ūkininkas tesi, eik tada išgerk upokšnio ir mažiau putokis.

 11. Ūkininkas Darius parašė:

  Užkniso tie pedagogai juodai. Tegu ateina kokią savaitę iš tvarto šūdą kabinti. Jiems visada viskas blogai. Tik duok pinigų.

 12. Tėvas parašė:

  Lenkiu galva prieš tuos mokytojus kurie mokino mane ir mano vaikus. Bet niekados nesuprasiu, kaip gali auklėti, arba vadovauti mokytojams teismo nuteista už vagystę mokyklos direktorė. O gal taip paranku mūsų mažiesėms politikėriams?

 13. Lujana parašė:

  Ponas direktoriau , jūsų antra pusė šaunuolė, ji bet kur dirbtų ir spindėtų ir be jūsų negero protegavimo.

 14. Žmogus parašė:

  oOkur dirba santarvės direktoriaus žmona? Kas nežinot pas Uščiniene.

 15. to ,,taip'' parašė:

  sakote ,,neša materealinę atsakomybę“ . Darželio auklėtoja taip pat , anot Jūsų, ,, neša materealinę atsakomybę“ ,nes kasmet atliekama grupės daiktų inventorizacija ir dedami auklėtojos parašai. O atsakomybė už 25 vaikus nesiskaito ? O Jums patiktų dokumentaciją tvarkyti savaitgaliais namuose ,nes grupėje vaikų yra ,,nuo-iki“ ir popieriai prie jų netvarkomi. O Jums patiktų kelti kvalifikaciją ,važinėtis į seminarus už savo lėšas ? Nenuvertinu buhalterių , slaugytojų darbo- jos be abejo vertos aukštesnio atlyginimo ,bet nereikia taip žeminti darželio auklėtojų . Kai kam kitam kyla atlyginimai -tylu,bet ,neduok dieve , pedagogams pridės 6 eurus-tuoj širšalas. O juk auklėtojos padeda aukti Jūsų pačiam brangiausiam turtui-vaikui .Galėtumėt nors morališkai palaikyti.

 16. Lujanai parašė:

  Matyt R.Uščinienė turi gerą užnugarį,kad net teista dirba…

 17. Lujana parašė:

  Nereikia iš mokytojų tyčiotis. Tas kuris dirba iš širdies visada turi daug valandų pamokų ir gauną gana gerą atlyginimą. Kitas atvejis, kai mokykloje yra apie 30 mokinių ir 10 mokytojų , artai normalu? Visiems aišku kad tokias mokyklas reikia uždaryti.Dėl mokytojų algų. Prašome pažiūrėt į oficialius deklaruojamus mokyklų tinklalapių puslapius apie darbo užmokesčio suvestines., Kur pamatysite tokius pedagogu atlyginimus apie kuriuos jus tik galite pasvajoti. Negerai yra kai už turto grobstymą ir dokumentų klastojimą, nuteista mokyklos vadovė, priėmė į darbą informacinių priemonių direktoriaus žmoną???????????????????????

 18. ats taip parašė:

  Mokytis reikia taip, kad netektų mokėt už mokslą, jei mokslas tau mokamas ir brangus tai tik tavo bėda.

 19. taip parašė:

  auklėtojų atlyginimai nėra jau tokie beviltiški,be to kiekviena turi motyvaciją pasikelti kvalifikacinę kategoriją, bet aišku tam reikia ne rėkti,o dirbti ir įrodyti,kad esi verta ,kad būtų mokama daugiau. Problema su kitu personalu,buhalterėm ,sandėlininkėm,virėjom, slaugytojom,kurios neša materialinę atsakomybę,o atlyginimas skiriasi 3eur. nuo valytojų,kai pakels minimumą liepos mėn. bus visos vienodos. Aišku ,reikia kelti minimalią algą ,bet mokslas yra mokamas , jį įgijęs darbuotojas, turėtų būti vertinamas labiau ,nei baigęs vidurinę.

 20. parašė:

  tyčiojasi pridėdami 6 eurus… absurdas ,kai darželio auklėtoja gauna jau beveik tiek pat,kiek šeimininkė…

 21. ne mokytoja parašė:

  Tik koks če streikas mokinai sporto ar aktu salėje , kompiuteriu klasėje žiuri filmus, žaidžia.Užrakinkit mokykla,, o jei dar ir darželiai ooooooo tada gal kas ir pajudėtu, dabar vien kalbos ir juokas dėl tokių streikų.Kaip faina tėvai ateina i darbą su savo atžalom.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto