Penktadienį Mažeikiuose ir Viekšniuose – padėkos donorams akcija

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Prieš septyniolika metų Lietuvoje spalis pradėtas minėti kaip organų transplantacijos ir donorystės mėnuo.
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ ir mūsų krašte gyvenantys jos nariai penktadienį Mažeikiuose ir Viekšniuose rengia žvakučių akciją organų donorams atminti ir pagerbti.

Jungiasi ir mūsų krašto žmonės

Spalio 8-ąją – Organų donorystės ir transplantacijos dieną, gyviems ir mirusiems donorams, jų artimiesiems pagerbti ir padėkoti skirtos žvakutės Mažeikiuose liepsnos nuo 15 valandos prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios. Viekšnių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje penktadienį, 18 valandą, bus aukojamos šv. Mišios, po jų,18.30 val., šalia bažnyčios taip pat sužibs žvakutės.
Viekšniuose ši akcija vyks šeštąjį kartą, Mažeikiuose – penktąjį.
Akcijoje laukiami ir su savimi prie bažnyčių atsinešti žvakeles bei jas uždegti kviečiami visi geranoriškai nusiteikę žmonės. Ši akcija yra ir galimybė išreikšti padėką organų donorams bei jų artimiesiems, ir proga pabendrauti su „Gyvasties“ nariais, kurie gyvena su jiems padovanotais organais.

Per laiką akcija užaugo

Pasak asociacijos „Gyvastis“ pirmininkės Aušros Degutytės, šalies mastu tokia padėkos akcija donorams, kurios metu uždegamos žvakutės, prasidėjo prieš 8 metus Vilniuje.
Per tuos metus prie jos prisijungė 17 Lietuvos savivaldybių. Jose veikiančių visuomenės sveikatos biurų, ugdymo įstaigų, bendruomenių nariai patys rodo iniciatyvą ir organizuoja šią akciją, taip prisidėdami prie informacijos apie donorystę sklaidos.
„Kviečiame atvykti į šią prasmingą akciją, stabtelėti ir išreikšti pagarbą tiems žmonėms, kurie, iškeliaudami amžinybėn, kitiems įteikė brangiausią dovaną – gyventi“, – visuomenę kviečia asociacijos „Gyvastis“ nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto