Penktadieninis vakcinuojamųjų srautas – problema ir jiems patiems, ir medikams

Nuotr. iš SAM archyvo

Įsibėgėjant vakcinacijai nuo COVID-19 ligos, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pastebi netolygų norinčiųjų pasiskiepyti srautą savaitės dienomis.

Dėl to darbo savaitės pradžioje skiepijančiose gydymo įstaigose yra daugiau vietų vakcinacijai, o savaitės pabaigoje užimtumas padidėja beveik dvigubai, todėl gyventojai turi mažesnį pasirinkimą, kur ir kada skiepytis.

Ministerija rekomenduoja gyventojams racionaliai planuoti dienotvarkę ir registruotis vakcinai kuo anksčiau, nelaukiant savaitės pabaigos.

Skatina vakcinacijos neatidėti savaitės pabaigai

SAM Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja Ginreta Megelinskienė teigė, kad sveikatos priežiūros įstaigos yra informuotos apie pasikeitusią tvarką, kuri leidžia registruotis gyventojui jam patogioje įstaigoje, jei joje yra skiepijama.

„Stengdamiesi užtikrinti kuo sklandesnį vakcinacijos procesą, skatiname gyventojus iš anksto planuotis laiką vakcinai, rinktis įstaigas, galinčias skiepyti pirmoje savaitės pusėje“, – sakė patarėja.

SAM duomenimis, spalio mėnesio penktadieniais buvo paskiepyta trečdalis visų mėnesio pasiskiepijusių asmenų. Paskutinę savaitės dieną vakcinuotis pageidauja beveik perpus daugiau žmonių nei pirmadieniais.

Rugsėjo mėnesį buvo paskiepyta beveik 5 tūkst. šalies gyventojų, o spalį – pradėjus skiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze bei įsigaliojus ministro įsakymui, leidžiančiam skiepytis bet kurioje skiepijančioje gydymo įstaigoje, – iš viso pasiskiepijo daugiau nei 15 tūkst. žmonių.

Kaip registruotis sustiprinamajai vakcinos nuo COVID-19 dozei

Vertinant vakcinacijos tempus pagal gyventojų skaičių savivaldybėse, didžiausios paskiepytų asmenų aprėptys spalio mėn. buvo Jurbarko, Palangos, Alytaus ir Vilniaus miestų bei Jonavos rajono savivaldybėse, mažiausios – Širvintų, Šalčininkų ir Šilutės rajonų bei Kalvarijos, Rietavo savivaldybėse.

Praėjusią savaitę ESVIS sistemoje buvo sukurtos 11 172 vietos registracijai. Penktadienio duomenimis, vietų vakcinacijai, registruojantis internetu, buvo 32 šalies savivaldybėse.

„Atkreipiame visų gyventojų dėmesį, kad registracija vakcinacijai numeriu 1808 Lietuvoje jau nebevykdoma. Užsiregistruoti sustiprinamajai vakcinos nuo COVID-19 dozei galima dviem būdais: internetu – interneto svetainėje koronastop.lt, prisijungus per elektroninius valdžios vartus, pasirinkus skiepijimo vietą ir laiką, arba telefonu kreipiantis į savo arba kitą gydymo įstaigą, kurioje pageidaujama skiepytis“, – pabrėžė G. Megelinskienė.

Internetu užregistruoti galima ir kitą asmenį, pavyzdžiui, šeimos narį, – tokiu atveju prisijungus savo vardu reikės įvesti registruojamo paciento asmens kodą.

Rizikos asmenims rekomenduoja skiepytis ir nuo kitų infekcijų

SAM primena, kad, spalį pradėjus antrąjį vakcinacijos adaptuotomis vakcinomis etapą, 18-os metų sulaukę ir vyresni šalies gyventojai gali pasiskiepyti antrąja sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze. Iki spalio 5 d. tokią galimybę turėjo tik rizikos grupių asmenys.

Šiuo metu ketvirtąja doze paskiepyti 18,1 tūkst. gyventojų, iš jų 64,6 proc. – 65 m. amžiaus ir vyresni. 80 m. amžiaus ir vyresni sudaro 20,2 proc. sustiprinančiąja doze paskiepytųjų gyventojų.

Rizikos grupėms priklausantiems asmenims rekomenduojama vienu metu pasiskiepyti nuo COVID-19, gripo ir pneumokokinės infekcijos. Tai galima padaryti vienu metu.

Skiepijimui šeimos gydytojo siuntimas nereikalingas, tačiau dėl skiepų rekomenduojama individualiai pasitarti su savo šeimos gydytoju. Norintieji pasikonsultuoti gali kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą bendruoju konsultacijų numeriu (8 5) 264 9697(konsultuojama I–V 8–17 val., V 8–15.45 val.).
Parengė Audronė MALŪKIENĖ

4 Atsakymai į “Penktadieninis vakcinuojamųjų srautas – problema ir jiems patiems, ir medikams”

 1. vip parašė:

  bukagalvių antplūdis.net negaila jų.stumdysis,šauks vienas ant kito,kad be eilės lenda……dumblas.

  1. vip'ui parašė:

   Jei norit pamatyti tikrąjį bukagalvį, pažiūrėkit į veidrodį.

   1. parašė:

    o jei pamatyti skieptą bukagalvį ,pats suprasite kur žiūrėti.bent jau kol vakcinos nesuveikė.

    1. Anonimas parašė:

     Sakoma, kad su metais ateina išmintis. Panašu, kad pas jus metai atėjo vieni :-)))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto