Pensininkai jau gauna atkurtąsias pensijas

Tiems pensininkams, kurie 1995–2002 metais dirbo ir gavo sumažintą pensiją, birželio mėnesį bus išmokėtas negautas skirtumas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Prasidėję metai nemažai naujovių atneš pensininkams. Dauguma jų teigiamai atsilieps senjorų kišenėms: atkurtos senatvės pensijos, bus grąžintos nepriemokos, paprasčiau bus galima išeiti į pensiją anksčiau laiko.

Vėlesnis laikas

„Sodros“ Mažeikių skyriaus direktorė Laima Nagienė informavo, kad tiems, kurie į pensiją išeis po šių metų kovo 1-osios, pensijos bus mokamos mėnesio pabaigoje. Tai yra nuo 20 iki 26 dienos.
Taip po truputį vėlinamas pensijų mokėjimo laikas.
Šiuo metu jau atkurtos pensijos, tokios, kokios buvo prieš porą metų, pradedamos mokėti nuo kiekvieno mėnesio 10 dienos – į bankų sąskaitas pinigai subyra 12 dieną. Šiek tiek vėliau jas gauna dirbantys pensininkai: jiems pinigai pervedami kiekvieno mėnesio 28 dieną.

Gaus nepriemoką

Šiais metais džiugesnės naujienos aplankė ir tuos pensininkus, kurie prieš daugiau nei dešimt metų dirbo ir gavo sumažintas pensijas. Jiems birželio mėnesį bus išmokėta nepriemoka.
„Tiems pensininkams, kurie 1995–2002 metais dirbo ir gavo sumažintą pensiją, birželio mėnesį bus išmokėtas negautas skirtumas. Dėl lėšų trūkumo šis mokėjimas buvo kelis kartus atidėtas. Viskas bus išmokėta ne dalimis, o iš karto“, – patikino L. Nagienė.
Nemažai pensininkų skambina ir teiraujasi, ar bus mokamos nepriemokos, dėl to, kad pensijos buvo sumažintos prieš porą metų, prasidėjus krizei.
„Kol kas nieko paguodžiamo pasakyti negaliu. Nėra priimta jokio įstatymo, kuriame būtų numatytas pensijų nepriemokų grąžinimas“, – atsakė L. Nagienė.
Nuo šio mėnesio pensininkai jau gauna nebe sumažintas pensijas, o tokio pat dydžio, kaip kad buvo prieš porą metų. Kol kas nesikeis ir pensijų mokėjimo datos.

Paprastesnė tvarka

Kaip dar vieną naujieną L. Nagienė nurodė tai, kad norint išeiti į pensiją anksčiau laiko, nebereikia metus išbūti registruotam darbo biržoje. Be to, šiais metais pradedant ilginti pensinį amžių, atitinkamai ilgėja ir amžius, kurio sulaukę žmonės gali kreiptis dėl išankstinės senatvės pensijos skyrimo.
Todėl šiais metais išankstinė senatvės pensija galės būti skiriama nuolatiniam Lietuvos gyventojui, kuriam iki senatvės pensijos amžiaus bus likę ne daugiau kaip 5 metai. 2012-aisiais moterims turi būti ne mažiau nei 55 m. ir 4 mėn., vyrams – ne mažiau nei 57 m. ir 8 mėn.
Taip pat besikreipiantysis dėl išankstinės senatvės pensijos skyrimo turi turėti ne mažesnį nei 30 metų valstybinio socialinio pensijų draudimo stažą. Be to, jis negali gauti kitų pensijų ar išmokų, negali dirbti pagal Darbo sutartį, narystės ar tarnybos pagrindu, negali dirbti savarankiškai, negali būti ūkininkas ar jo partneris pagal Ūkininko ūkio įstatymą ir taip pat negali gauti užsienio valstybėje pajamų, susijusių su darbo santykiais.
L. Nagienė priminė, kad išankstinės senatvės pensijos dydis yra mažesnis nei apskaičiuota senatvės pensija. Be to, išankstinę senatvės pensiją gavusiems gyventojams senatvės pensija mažinama visam jos gavimo laikotarpiui.

2 Atsakymai į “Pensininkai jau gauna atkurtąsias pensijas”

  1. Antanas parašė:

    Atimtosios…

  2. kits parašė:

    Atimtosio…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto