Per 4 dienas į areštinę uždaryti 7 smurtautojai

Smurtautojų likimą sprendžia teismas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Įsigaliojus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymui, per keturias dienas pareigūnai pradėjo net 7 ikiteisminius tyrimus. Tai kone didžiausi skaičiai tarp visų Lietuvos rajonų.
Tokiais atvejais smurtautojai dviem paroms laikinai uždaromi į policijos areštinę, tolesnį jų likimą sprendžia teismas.

Tyrimai – vienas po kito

Nuo gruodžio 15-osios įsigaliojus naujajam įstatymui, mažeikiškiams smurtautojams vienas po kito pradėti keli ikiteisminiai tyrimai.
Jau kitą vakarą po įstatymo įsigaliojimo užfiksuoti du smurtavimo prieš sugyventines atvejai. Devynioliktą valandą viename iš Draugystės gatvės butų trisdešimtmetis B. S. sumušė septyneriais metais vyresnę sugyventinę, po trijų valandų tos pačios gatvės name devyniolikmetis A. S. sumušė metais jaunesnę sugyventinę.
Kitą dieną pradėti dar trys ikiteisminiai tyrimai dėl smurto prieš artimuosius. Nors 45-erių metų tirkšliškė įvykio aplinkybes nurodyti atsisakė, tačiau jai patekus į traumatologijos skyrių, paaiškėjo, kad ją sumušė sugyventinis.
Tą pačią dieną bute Skuodo gatvėje neblaivus M. D. mažamečių vaikų akivaizdoje sumušė savo žmoną ir jos tėvą. Svirkančiuose neblaivus G. N. mažamečių vaikų akivaizdoje sugriebė žmonai už kaklo ir stipriai pastūmė į duris, tai nukentėjusiajai sukėlė skausmą.
Gruodžio 18-osios vakarą G. J. bute Ventos gatvėje sumušė savo trisdešimtmetę draugę ir išėjo. Pirmadienio vakarą neblaivus 39-erių metų Pavasario gatvės gyventojas rankomis smaugė savo trylikametę dukrą.

Likimą sprendžia teismas

Kaip „Santarvę“ informavo policijos pareigūnai, ikiteisminiai tyrimai pradedami nepaisant to, ar gautas nukentėjusios pusės skundas, ar ne. Užtenka nustatyti vien faktą, kad įvyko smurtas artimoje aplinkoje.
Artima aplinka – tai asmenys, siejami arba praeityje sieti santuokiniais, partnerystės, svainystės ar kitais artimais ryšiais, taip pat kartu gyvenantys asmenys, tvarkantys bendrą ūkį.
Pasak rajono kriminalinės policijos skyriaus viršininko Mindaugo Jaremčiuko, smurtautojai dviem paroms laikinai uždaromi į policijos areštinę, po to sprendžiama, kokią užkardymo priemonę skirti.
„Vėliau teismas sprendžia, kokius smurtautojui skirti įpareigojimus: ar laikinai iškeldinti iš gyvenamosios vietos, jeigu gyvena kartu su smurtą patyrusiu asmeniu, ar įpareigoti nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti ir neieškoti ryšių su juo“, – paaiškino M. Jaremčiukas.
Ikiteisminiai tyrimai pradėti dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo, nesunkaus sveikatos sutrikdymo, fizinio skausmo sukėlimo arba nežymaus sveikatos sutrikdymo.

4 Atsakymai į “Per 4 dienas į areštinę uždaryti 7 smurtautojai”

 1. nyygeris parašė:

  bei babu molatam baba budet zolotam

 2. muzikas parašė:

  tik viena nesuprantu,ir niekas tai nekalba,jai mana nuosavas namas,o gyvena sugyventine kartu ji dulkinas su kitu kai as iseinu y darba,parejas randu besidulkinancius,gauna abu y kaulus,mane isvaro is savo namu,ar tai gerai daroma,tai as su savo dokumentai parduodu ta nama kitas zmogus ismes ji,tai nejau y mana nuosavybe kaskoke ubage da kesinsis,kaip jum atrodo.

 3. Tadas parašė:

  Kai atsirado sugyventinės, prasidėjo smurtas. Žmonos mylymos labiau, nei kažkokia sugyventinė. Kai žmonės myli vienas kitą, jie tuokiasi. O sugyventinę galima sudaužyti ir išvyti.

 4. petras parašė:

  senai laikas buvo,db bent atsikveps vyriskiai nuo smurtaujanciu moteriskiu:D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto