Per gerumo akciją suaukotų rudens dovanų sulaukė dveji globos namai

Gerumo akcijos sumanytojai ir įgyvendintojai – Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos jaunųjų šaulių būrio nariai.

Židikų Marijos Pečkauskaitės jaunųjų šaulių būrys jau daug metų kiekvieną rudenį įgyvendina gražią gerumo akciją. Jaunuoliai kviečia Židikų ir aplink juos esančių kaimų žmones Žemaičių Kalvarijos ir Plinkšių globos namų gyventojams paaukoti sodo bei daržo gėrybių.

Informaciją paskelbė iš anksto

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenės narių veiklos filosofija pagrįsta bendražmogiškomis vertybėmis, krikščioniškomis tradicijomis, o pagrindinė nuostata – „Kilti ir kelti“.
Atsiliepiant į šią nuostatą, jau prieš daugelį metų buvo sumanyta ir įgyvendinta tokia gerumo akcija, kuri tapo tradicine.

Dar rugsėjo mėnesį židikiškiai jaunieji šauliai ir būrio vadė Gražina Mitkuvienė išplatino Bugenių, Ruzgų, Pikelių, Lūšės, Ukrinų, Židikų, Račalių, Renavo bei jų apylinkių gyventojams skirtą kvietimą-informacinį pranešimą apie tai, kad spalio 4 dieną vyks gerumo akcija. Jaunuoliai pakvietė žmones, turinčius bulvių, morkų, moliūgų ar kitų daržovių, konservuotų sodo bei daržo gėrybių, uogienių ir galinčius jų paaukoti globos namų gyventojams, tai ir padaryti.
Spalio 4 d. visa buvo galima atvežti į nurodytus surinkimo punktus.

Pabendravo su seneliais

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos jaunųjų šaulių būrio nariai tas žmonių paaukotas sodo bei daržo gėrybes sukrovė į nedidelio sunkvežimio priekabą.
Jau tą patį antradienį būrys jaunuolių, lydėdami sunkvežimį su gėrybėmis, apsilankė Žemaičių Kalvarijos „Caritas“ skyriaus globos namuose.

Tarp židikiškių jaunųjų šaulių ir Plinkšių globos namų bendruomenės
per laiką užsimezgė graži draugystė.

Gimnazistai šiuose globos namuose gyvenančius senelius pasveikino nuotaikinga skanduote, papasakojo apie savo įgyvendinamą sumanymą. Židikiškiai pabendravo su globos namų gyventojais, apžiūrėjo jų kambarius, tvarkingai sukrovė atvežtas lauktuves. Jie pažadėjo, kad ateityje tęs šią gerumo akciją ir globos namuose dar būtinai apsilankys.
Beje, ankstesniais metais, nors akcija ir vyko, dėl koronaviruso pandemijos bei karantino senelių globos namuose apsilankę jaunuoliai pabendrauti su jų gyventojais negalėjo. Šiųmetis susitikimas įvyko po pertraukos, todėl buvo džiuginantis ir jaukus.

Dėkoja už vertybių puoselėjimą

Plinkšių globos namų bendruomenė savo bičiulių – Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos jaunųjų šaulių būrio atstovų – sulaukė trečiadienį.
Ir čia gimnazistai atvyko ne tuščiomis, o su geros valios žmonių paaukotomis sodo bei daržo gėrybėmis. Jauniesiems šauliams iš mašinos iškrovus atvežtas lauktuves, jie buvo pakviesti pokalbio į globos namų salę.

Įstaigos direktorė Birutė Vaičkienė jauniesiems šauliams papasakojo apie globos namų gyventojų šventes ir kasdienybę, apie tai, ką jie veikia, koks jų amžius. Gimnazistai pasidalijo savo mintimis ir įspūdžiais apie šauliškas veiklas.
„Pasivaikščiojus po įstaigą, pakalbinus gyventojus, mūsų draugai išvyko pažadėję grįžti prieš Kalėdas. Ačiū visiems už jūsų gerumą. Ačiū mokytojams už vertybių puoselėjimą ir mokymą vaikus gerbti vyresnio amžiaus žmones“, – jaunųjų šaulių gerumu džiaugiasi Plinkšių globos namų bendruomenė.
Nida PUKELIENĖ
Nuotr. iš Plinkšių globos namų archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto