Per maža alga – problemos dėl pensijos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dalis mažeikiškių, siekdami išsaugoti darbo vietas arba neturėdami galimybės įsidarbinti kitur, sutinka dirbti ir už mažesnį atlyginimą. Neretai jis mažesnis net ir už Seimo patvirtintą minimalią mėnesinę algą, kuri šiuo metu siekia 380 eurų, neatskaičius mokesčių. Mažas atlyginimas labiausiai jiems atsilieps sulaukus pensinio amžiaus. Jei atlyginimas mažesnis nei minimali alga – skaičiuojamas ir mažesnis darbo stažas, todėl daliai mažeikiškių gresia visiškai negauti pensijos.

Pensija nebus skiriama

Mažeikių „Sodros“ Pensijų skyriaus vedėjo pavaduotojos Gilmos Pranauskienės pateiktais duomenimis, pernai prašymus senatvės pensijai gauti pateikė 364 Mažeikių rajono gyventojai, o per šių metų pirmą pusmetį – 91 mažeikiškis. Iš jų minimalaus 15 metų pensijų draudimo stažo neturėjo: pernai – 14 asmenų, o šiais metais – 5 asmenys. Tiems, kurie nesukaupė net minimalaus 15 metų stažo, pensija nebus skirta.
Taip nutinka žmonėms, kurių mėnesio pajamos nesiekia minimalios mėnesinės algos (MMA). Pasak „Sodros“ specialistų, vieneri metai darbo stažo sukaupiami tik tokiu atveju, jei per vienerius metus gaunamų pajamų suma yra ne mažesnė nei 12 MMA. Jei per 12 mėnesių susidaro, pavyzdžiui, tik 9 MMA suma, sukaupiami tik 9 mėnesiai darbo stažo, jei 6 MMA – 6 mėnesiai ir taip toliau.

Išsiuntė klausimynus

Norėdami mažinti dirbančiųjų, kurių atlyginimas yra mažesnis nei MMA, skaičių, „Sodros“ įmokų specialistai atrinko apie 42 tūkstančius Lietuvos įmonių ir aiškinasi, dėl kokių priežasčių jos savo darbuotojams moka tiek mažai. Į sąrašą pakliuvo įmonės, kuriose mažiau nei MMA gauna per 10 proc. darbuotojų. Tarp jų buvo ir mažeikiškių įmonių.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

2 Atsakymai į “Per maža alga – problemos dėl pensijos”

  1. kazin parašė:

    Ar sias laikais yra taip vadinama socialine pencija, kuria gauna visi, net neturintys reikiamo stazo?

  2. žinau parašė:

    na taip ,pasidomėkit UAB „Amber Food“, kodel nemoka, nors dirba daugiau negu reikia, kodel ten nuolat trūksta darbuotojų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto