Per Mažeikius keliavo dirbtinių eglučių karavanas

Antradienį Mažeikių mikrorajono bei senamiesčio gatvėmis judėjo neįprasta eisena: ją, pavadinę kalėdinių eglučių karavanu, surengė „Ventos“ pagrindinės mokyklos mokiniai.
Jų kelionės tikslas – miesto muziejus, kur atidaryta šios bei „Žiburėlio“ pradinės mokyklų surengta stilizuotų eglučių paroda.

PRISIDEDA PRIE GAMTOS IŠSAUGOJIMO
Savo pačių rankų darbo stilizuotas kalėdines eglutes „Ventos“ pagrindinės mokyklos mokiniai į miesto muziejų nusprendė pristatyti patys. Vienas eglutes vaikai nešė rankose, mažąsias, sudėję į dėžes, vežė rogutėmis, ta pačia transporto priemone į muziejų atkeliavo ir didžiosios vaikų eglutės, kurių viena, sukonstruota iš vienkartinių plastikinių stiklinių, siekė net 2,5 metro aukštį.
Pirmoji karavano stotelė – didžioji miesto Kalėdų eglė. Šis sustojimas ne atsitiktinis – vaikai prie jos įsiamžino todėl, kad ji taip pat nenatūrali. Karavaną lydėjusi „Ventos“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Lijana Pocevičienė pastebėjo, kad ir mokiniai, darydami nenatūralias eglutes, stengiasi tausoti gamtą.
Keistą karavaną stebėję praeiviai klausinėjo, kas čia per eisena, džiaugėsi vaikų darbais, sveikino ir kitaip reiškė emocijas.
Mažeikių muziejuje „Ventos“ pagrindinės mokyklos eglučių jau laukė anksčiau čia įkurdintos eglutės, kurias darė „Žiburėlio“ pradinės mokyklos mokiniai, mokytojai, tėvai ir net seneliai.

EGLUTES DOVANOJO NEĮGALIESIEMS
Įkurdinę savo darbus muziejuje, mokiniai trumpai pagiedojo, išklausė Savivaldybės vicemero Jono Siminkevičiaus, pedagogų sveikinimo ir padėkos žodžių. Muziejaus direktorė Adelė Cholodinskienė džiaugėsi, kad muziejaus ekspoziciją papuošė tokia unikali paroda, kad žmonės galės pasigrožėti mokinių darbais ir patys pasimokyti, kaip iš kasdienių buities atliekų galima pasigaminti puikių dalykų. Kelionė buvo netrumpa, vaikai šiek tiek sušalo, tad muziejaus darbuotojai pakvietė juos prie karštos arbatos puodelio, bandelių ir kūčiukų.
„Žiburėlio“ pradinės mokyklos mokytoja Daliutė Vadeikienė pasakojo, kad idėją pagaminti netradicines eglutes ir surengti jų parodą seniai brandino direktoriaus pavaduotoja Vitalija Radvilienė, o kad atsiras bendraminčių ir iš kitų mokyklų, pedagogės sakė nesitikėjusios.
Šią parodą sujungti pasiūlė muziejininkė Raimonda Ramanauskienė, kuri ir ėmėsi ekspozicijos tvarkymo darbų.
Daug savo darbo eglučių „Žiburėlio“ pradinės mokyklos mokiniai išdalijo neįgaliesiems, jomis pašviesino vienišų senelių kasdienybę.

NATŪRALIŲ EGLIŲ NEBEREIKIA
„Ventos“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos L. Pocevičienės teigimu – netradicinės eglutės mokykloje propaguojamos jau ne pirmus metus.
„Pernai mokyklai žalios eglės nebeužsakinėjome – ją iš tinklo padarė technologijų mokytojas Donatas Liekmanis. Mums tereikėjo eglutę papuošti girliandomis“, – „Santarvei“ pasakojo direktoriaus pavaduotoja.
Šiemet netradicinės eglutės idėja mokykloje išsiplėtė ir buvo surengta akcija „Padovanok mokyklai stilizuotą eglutę“. Kiekviena klasė ėmėsi skirtingų eglutės kūrimo technikų. Kaip visada, aktyviausi buvo pradinukai, klasėse pagaminę po tris ar keturias eglutes.Aukštesnės klasės darė po vieną eglę.
Didelė L. Pocevičienės pagalbininkė, originalių idėjų pateikėja pradinių klasių mokytoja Inga Steponavičienė sakė, kad eglutes į muziejų pasiūlė nunešti patys vaikai, o kai kurias atvežti rogutėmis sugalvojo muziejininkė Jūratė Miliauskytė. Taip ir susibūrė visas eglučių karavanas.
Dalį savo padarytų eglučių mokyklos vaikai padovanojo Mažeikių specialiajai mokyklai, kai buvo nuėję pasveikinti ją lankančių vaikų.
Abiejų mokyklų vaikų eglučių parodą papuošė senolės iš Alsėdžių Stasės Skarulskienės rankų darbo dekoratyviniai burbulai, kitokie papuošalai. Jie taip pat padaryti iš gražių atliekų: saldainių popieriukų, kitokių pakuočių. Ateinančių metų liepą devyniasdešimtmetį švęsianti senolė labai norėjo pati atvažiuoti į savo pirmąją darbų parodą, bet planus sugadino užpustyti keliai.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Tarpinė stotis – pagrindinė miesto Kalėdų eglė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto