Kasmet vasarą suaktyvėja dviračių vagišiai. Ir šį rugpjūtį mažeikiškiai neteko dvylikos dviračių transporto priemonių.
Dviračių vagysčių bumas – rugpjūtį
„Sėkmingiausia“ diena vagišiai gali laikyti rugpjūčio 26-ąją, kai jiems pasisekė nugvelbti net penkis dviračius – tris iš ūkinio pastato (jis buvo be durų) M. Valančiaus gatvėje ir du iš sandėliuko viename iš Ventos gatvės namų.
Daugiausiai dviračių rugpjūtį pavogta iš sandėliukų, įsibrovus į patalpas, ir tik du vagišiai nukniaukė iš jiems skirtų stovų prie viešosios bibliotekos bei rajono ligoninės. Paskutinė dviračio, kurį savininkas įkainojo keturiais šimtais litų, vagystė užregistruota rugpjūčio 27-ąją iš sandėliuko Naftininkų gatvėje.
„Po šio paskutinio epizodo nurimo vagystės iš sandėliukų bei dviračių vagystės. Tokią ramybę aiškiname tuo, kad nustatėme įtariamąjį, kuris tuo vertėsi, jis tai pajuto ir pasislėpė nuo policijos pareigūnų“, – situaciją pakomentavo rajono kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas.
Ieškomi dviračių savininkai
Kiekvienais metais dviračių vagysčių bumas pasireiškia vis kitą mėnesį. Pernai penkiolika dviračių nugvelbta liepą (birželį penki, gegužę – šeši), užpernai – dvylika dviračių pavogta balandį.
Rajono Policijos komisariatas informuoja gyventojus, kad rugpjūčio 22-ąją Žemaitijos gatvės aštuonioliktajame name buvo aptikti du galimai pavogti dviračiai, kurie šiuo metu saugomi įstaigoje. Gyventojai, kuriems dingo dviračiai, turėtų kreiptis į tyrėją Ramūną Kačinską.
Būtinas gyventojų dėmesys
Siekiant sumažinti dviračių vagysčių, pareigūnai ragina gyventojus dvirates transporto priemones žymėti policijoje, ši procedūra nemokamai atliekama Policijos komisariate. Žymėjimas naudingas tuo, kad vėliau pagal jį galima atsekti kad ir kitame mieste rastą dviratį, lengviau būna nustatyti jo savininką.
„Kitas dalykas, kovojant ne tik su dviračių vagystėmis, bet ir apskritai vagystėmis iš sandėliukų, yra pačių gyventojų dėmesys savo turto saugumui. Pirmiausia būtina sutvarkyti laukutines rūsio duris, taip pat netoleruoti nepažįstamo jaunimo pasisėdėjimų prie laiptinės iki vėlumos. Reikėtų jų pasiteirauti, ko čia laukia“, – patarė kriminalinės policijos skyriaus vadovas.
Anot pašnekovo, vagystei nusiteikusį asmenį galima gana lengvai atskirti – jis ilgokai stebi aplinką, judėjimą kieme, išskirtinai yra užsimaukšlinęs gobtuvą, nemėgsta, kai jo teiraujamasi kokiu nors klausimu, o susidomėjus jo buvimo toje vietoje tikslu, dažniausiai sprunka.
Reikia priimti istatyma kuris ipareigotu zymeti dvirates transporto priemones(kaip tai yra taikoma autotransportui),bei drausti prekyba neturint ju isigyjimo patvirtinanciu dokumentu.Dideliais mastais plusta vogti dviraciai i musu turgus, komisus ir panasias prekyvietes ,kuriose yra realizuojamos sios transporto priemones,nes musu sistema tai leidzia.Sioje vietoje kalti ir patys gyventojai(nes perka), ir neparengta normaliai funkcionuojanti sistema ,kuri uzkirstu kelia vagystems ir nelegaliam „verslui“.