Per reidą sulaikyti penki brakonieriai

Birželį po rajono vandens telkinius buvo surengti du reidai, įkliuvo penki pažeidėjai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dvi dienas pasižvalgius po Plinkšių ežero apylinkes, aplinkosaugininkams įkliuvo penki brakonieriai, konfiskuoti devyni tinklai.

Trijulei skirtos baudos

Antradienio vakarą Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai nuvyko pasižvalgyti prie Plinkšių ežero.
„Gražų vakarą ežere valtelių netrūko, bet apie dešimtą valandą dviejose valtelėse skirtingose ežero vietose pastebėjome įdomių dalykų, kurie tikrai nesusiję su mėgėjiška žūkle – į vandenį buvo leidžiami tinklai“, – pasakojo agentūros vyresnysis inspektorius Alfredas Nicius.
Pirmiausia pareigūnai nutarė sulaikyti tris asmenis, kurie per daug nesislapstydami į vandenį tinklus leido prie Plinkšių dvaro rūmų. Į krantą išlipusiems vietiniams gyventojams buvo parodyta nufilmuota medžiaga su užfiksuotu jų pažeidimu, todėl ginčytis su aplinkosaugininkais buvo beprasmiška.
Vyrai prisipažino žinoję, kad šiuo metu „partraukė lynai“, tad norėję pasimėgauti šviežia žuvimi. Iš ežero buvo ištraukti ir paimti trys statomi žvejybiniai tinklai, į kuriuos žuvis dar nebuvo spėjusi įkliūti, todėl kiekvienam iš plinkšiškių trijulės skirta dviejų šimtų litų bauda.

Padėjo kolegos iš Šiaulių

Tuo tarpu sulaikant antruosius pastebėtus pažeidėjus, į pagalbą buvo pasikviestas Šiaulių aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ekipažas. Pažeidėjų veiksmai buvo stebimi, ir trečiadienį apie devintą valandą ryto du vyrukai su valtele ir laimikiu buvo pasitikti prie ežero kranto.
Paaiškėjo, kad šviežia žuvimi susigundė du prie ežero atvažiavę pailsėti mažeikiškiai. Iš jų konfiskuoti šeši tinklai bei laimikis – keturi karšiai, aštuoni plakiai, po vieną karosą ir raudę.
Pramogautojams skirtos baudos po du šimtus litų, taip pat jie turės atlyginti dėl sugautos žuvies gamtai padarytą žalą.
Pasak A. Niciaus, praėjusį mėnesį po rajono vandens telkinius buvo surengti keturi reidai, nustatyti du šiurkštūs mėgėjiškos žūklės pažeidėjai. Birželį buvo du reidai, įkliuvo penki pažeidėjai. Vasarai įsibėgėjant, aplinkosaugininkai reidus rengs dažniau, į pagalbą mažeikiškiai ketina kviestis kolegas iš Šiaulių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto