Per šventes vieni linksminosi, kiti gydėsi žaizdas

Į medikus besikreipiančių mažeikiškių padaugėjo antrą Kalėdų dieną. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Per ilgąjį šventinį savaitgalį rajono specialiosioms tarnyboms darbo netrūko. Policijos pareigūnai vos spėjo važiuoti raminti smurtaujančių vyrų šeimose. Medikai skubėjo suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiesiems per muštynes ir eismo įvykiuose.

Sužalojo per muštynes

Šventėms baigiantis intensyviau teko dirbti Greitosios medicinos pagalbos centro medikams.
Pasak centro vyriausiosios slaugytojos Sonatos Keliotienės, Kūčios ir Kalėdų pirmoji diena buvo gana ramios, tačiau pirmadienį situacija pasikeitė. Padaugėjo besiskundžiančiųjų virškinimo sutrikimu, daugiausia dėl persivalgymo. Taip pat daugiau žmonių reikėjo padėti dėl įvairių traumų, dažniausiai patirtų per muštynes.
„Pirmadienį dėl patirtų traumų buvo kreiptasi devynis kartus, šeši pacientai nukentėjo per muštynes. Nemažai gyventojų santykius aiškinosi viešose vietose, prie miesto kavinių. Laimei, mirties atvejų nepasitaikė“, – „Santarvei“ sakė S. Keliotienė.

Per šventes smurtavo

Policijos pareigūnai taip pat vos spėjo reaguoti į iškvietimus dėl muštynių ir santykių aiškinimosi šeimose. Savaitgalį pradėti septyni ikiteisminiai tyrimai dėl smurto šeimose arba dėl smurto artimoje aplinkoje.
Pareigūnai užfiksavo atvejį, kai penktadienį prieš senyvo amžiaus motiną smurtavo Algirdo gatvės gyventojas V. D. Tos pačios dienos vakare grasinimais lyg žaibais svaidėsi Kuisių kaime į namus neblaivus grįžęs V. S. Jis piktų žodžių negailėjo savo sugyventinės tėvams.
Kitoms moterims mažiau pasisekė, nes po vyrų smurto jos turėjo kreiptis į medikus. Viena iš jų – septyniolikmetė Urvikių kaimo gyventoja V. P., kurią sumušė jos sugyventinis dvidešimtmetis A. M.
Kūčių dieną kojų smūgiais santykius aiškinosi ir neblaivus mažeikiškis A.G., kuris savo sugyventinei O. N. rankomis ir kojomis į įvairias kūno vietas sudavė ne mažiau kaip dvidešimt smūgių.
Antroji šv. Kalėdų diena nerami buvo Ketūnų kaimo gyventojai A. D. Namuose sutuoktinis L. D. ne tik triukšmavo, bet ir ją smaugė, taip sukeldamas moteriai fizinį skausmą.
Tos pačios dienos vakare neblaivus M. R. savo žmonai K. R. nagais apdraskė veidą. Šio konflikto liudininkais tapo mažamečiai vaikai.

Iškeldino iš namų

Mažeikių rajono policijos komisariato prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Violeta Grigaitienė informavo, kad įsigaliojus įstatymo pataisoms, per nepilnas dvi savaites pradėta aštuoniolika ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje. Pasak specialistės, dar kelios medžiagos yra ruošiamos perduoti tyrimui.
„Šeši smurtautojai jau iškeldinti iš namų ir atskirti nuo aukų. Du vyriškiai buvo iškeldinti iki švenčių, keturi išsikraustyti privalėjo praėjusį sekmadienį. Iškeldinimai atliekami ir per šventes, nelaukiant darbo dienų. Kur apsigyventi, vyriškiai sprendžia patys, jei leidžia galimybės, gali gyventi viešbutyje, o jei ne – gali kreiptis prieglobsčio į nakvynės namus“, – sakė V. Grigaitienė.

Nepastebėjo pėsčiųjų

Per šventes buvo gausu ir eismo įvykių, kurių metu nukentėjo žmonės. Išaiškinti septyni vairuotojai, transporto priemones vairavę būdami neblaivūs.
Penktadienio vakare kelyje Mažeikiai–Plungė–Tauragė automobilis „Audi A4“, vairuojamas J. P., važiuojamojoje kelio dalyje partrenkė dvidešimt vienerių metų plungiškį V. P. Eismo įvykyje dalyvavęs automobilis nebuvo draustas privalomuoju transporto priemonės draudimu.
Pirminiais duomenimis, vaikinas mėgino pereiti į kitą kelio pusę. Kadangi buvo tamsu ir jis neturėjo jokių šviesą atspindinčių elementų, vairuotojas nepastebėjo jaunuolio ir jį partrenkė. Pėsčiasis dėl patirtų sunkių sužalojimų paguldytas į ligoninės reanimacijos skyrių.
Dar vienas pėsčiasis pakliuvo į eismo įvykį sekmadienio naktį, prieš pat vidurnaktį.
Skuodo gatvėje, ties 22-uoju numeriu pažymėtu pastatu, neblaivus penkiasdešimt devynerių metų mažeikiškis R. P. ėjo važiuojamąja kelio dalimi pagal transporto priemonių judėjimo kryptį, nusižengdamas kelių eismo taisyklėms. Be to, jis neturėjo jokių šviesą atspindinčių elementų.
Todėl vyriškio nepastebėjo „BMW 528“ vairuotojas bugeniškis M. B. ir jį kliudė. Eismo nelaimės metu pėsčiasis sunkių sužalojimų išvengė, buvo apgadintas tik automobilis.

Nulėkė nuo kelio ir apsivertė

Šeštadienio popietę tame pačiame kelyje registruotas dar vienas eismo įvykis. Šį kartą nuo kelio nulėkė ir apsivertė automobilis „Hunday Lantra“. Kas vairavo minėtą automobilį, nežinoma, nes vairuotojas, palikęs savo transporto priemonę, iš eismo įvykio vietos paspruko, apie nelaimę nepranešęs policijai.
Spėjama, kad automobilis nuvažiavo nuo kelio dėl to, kad vairuotojas neatsižvelgė į kelio ir oro sąlygas bei nepasirinko saugaus greičio.
Žmones, ką nors žinančius apie šį eismo įvykį, pareigūnai prašo pranešti policijai.
Dar vienas automobilis nulėkė nuo kelio ir apsivertė iš penktadienio į šeštadienį kelyje Anulynai–Tirkšliai. Telšiškis aštuoniolikmetis L. P. vairuodamas „Audi 80“, tinkamai neįvertino eismo sąlygų ir slidžios kelio dangos, todėl posūkyje nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė.
Jaunasis vairuotojas sunkių sužalojimų išvengė, tačiau jam buvo nustatytas 0,96 promilės girtumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto