Permainos slaugos skyriuje ir džiugina, ir kelia nerimą

Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius po remonto ir vėl dirba visu pajėgumu. Medikai ir ligoniai pamiršo laikinus nepatogumus – juos kompensavo atnaujintos palatos, sutvarkytos buitinės patalpos. Skyriaus laukia ir kitokios permainos – nuo kitų metų jis taps Mažeikių ligoninės padaliniu, tačiau šią žinią darbuotojai vertina atsargiai.


SĄLYGOS PAGERĖJO
Finansavimo sulaukė Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro parengtas 260 tūkst. litų vertės projektas pagal valstybės investicijų programą. Gautos lėšos buvo panaudotos slaugos ir palaikomojo gydymo skyriui atnaujinti. Skyrius šiai įstaigai priklauso nuo 2000 metų.
„Noriu grąžinti skolą pacientams ir darbuotojams“, – „Santarvei“ pavasarį pasiteiravus, kodėl remontuojamas skyrius, kuris ateityje gali būti perduotas ligoninei, yra sakęs direktorius Audrius Stankevičius.
Nuo pavasario trukęs remontas išvargino medikus ir pacientus, tačiau dabar džiaugiasi visi. Sutrūniję langai pakeisti plastikiniais, atnaujintos ne tik palatos, bet ir tualetai, vonia, kitos sanitarinės patalpos. Atskyrus dalį vestibiulio įrengtos patalpos slaugytojoms, pertvarkius kai kurias patalpas, atsirado galimybė įrengti tris naujas palatas.
„Dar niekada taip gerai negyvenome“, – prisipažino medikai.
TIKIMASI
DIDESNIŲ KVOTŲ
Skyriaus pacientai sutinka: daug maloniau dienas leisti jaukioje, gražioje aplinkoje. Tačiau jie labiau norėjo kalbėti apie skyriaus medikų ir aptarnaujančio personalo gerumą.
„Čia mus kaip kokius ponus aptarnauja“, – kaip susitarę teigė pašnekovai.
Skyriaus vedėja Dalia Jurgaitienė sutinka su pacientais: slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos labai reikalingos.
Iš ligoninės išleistam senam žmogui, neturinčiam artimųjų, sunku būtų vienam – tuo labiau kad reikia tęsti gydymą.
Į skyrių guldomi ligoniai, sergantys lėtinėmis sunkių stadijų onkologinėmis, širdies, kvėpavimo ar kitomis ligomis. Šiuo metu slaugos skyriaus paslaugomis kas mėnesį pasinaudoja 24–26 žmonės. Po remonto atsirado galimybė priimti iki 40 ligonių.
„Pacientų skaičių riboja kvotos. Manau, kad Ligonių kasa, atsižvelgusi į vietų skaičių, jas padidins“, – viliasi skyriaus vedėja.
NUMATYTAS
DARBO SANTYKIŲ
TĘSTINUMAS
Pagal Savivaldybės tarybos neseniai priimtą sprendimą, nuo kitų metų sausio 1 dienos slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius bus perduotas Mažeikių ligoninei.
Tokias permainas padiktavo Telšių apskrities sveikatos priežiūros įstaigų antrasis restruktūrizavimo etapas. Kai kuriuose rajonuose tokie skyriai jau anksčiau tapo ligoninės padaliniais.
Rajono politikai Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorių A. Stankevičių ir Mažeikių ligoninės vadovą Albiną Lidžių įpareigojo skyriaus darbuotojams užtikrinti Darbo kodekse numatytas teises ir garantijas bei darbo santykių tęstinumą.
GYDYTOJA NERIMAUJA
DĖL LIGONIŲ
„Manau, kad darbuotojams nereikėtų nerimauti. Tačiau aš, kaip gydytoja, atsargiai vertinu būsimas permainas, nes nuogąstauju dėl ligonių“, – atviravo D. Jurgaitienė.
Skyriaus vedėja prisipažino buvusi lyg koks barjeras bet kokiems bandymams į slaugos skyrių paguldyti žmogų, kuriam tokios paslaugos nepriklauso. Ji paaiškino, kad slaugai ir palaikomajam gydymui turi būti nukreipiami pacientai, kurie buvo gerai ištirti, jiems suteikta aukštesnio lygio medicinos pagalba.
„Ar neatsitiks taip, kad iš ligoninės priėmimo skyriaus senyvo amžiaus sunkūs ligoniai bus siunčiami tiesiai į mūsų skyrių.
Bijau, kad netaptume neoficiali reanimacija“, – nuogąstavo skyriaus vedėja.
Dar prieš politikams priimant sprendimą skyriaus darbuotojų nerimą bandė išsklaidyti su jais susitikęs ligoninės direktorius A. Lidžius, tačiau baimių liko.
PROGNOZUOJA
NUOSTOLIUS
Permainomis nesidžiaugia ir Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius A. Stankevičius.
Anot jo, turto dalybos neigiamai koreguoja metinę finansinę atskaitomybę.
Atsiskiriant greitajai, dėl turto perdavimo patirta apie 86 tūkst. litų nuostolio, panaši suma prognozuojama ir po pastarosios restruktūrizacijos.
„Aš esu tik samdomas darbuotojas. Turiu vykdyti įstaigos steigėjo nurodymus.
Norėčiau, kad pavasarį, kai bus tvirtinama įstaigos finansinė atskaitomybė, šiuos padarinius prisimintumėte“, – politikų prašė direktorius.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Suremontuotomis patalpomis džiaugiasi ir medikai, ir pacientai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto