Pernai žemė Lietuvoje drebėjo beveik tūkstantį kartų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Per 2014 metus Lietuvoje užfiksuoti 962 žemės seisminio aktyvumo atvejai, 82 iš jų epicentrai nuo Lietuvos buvo nutolę per mažiau nei 800 kilometrų.

Gali sudrebinti ir Lietuvos teritoriją

„Nors dėl geologinės sąrangos ypatumų ir didžiulio nuotolio iki aktyvių tektoninių sričių Lietuva seisminiu požiūriu laikoma palyginti saugia, negalime būti tikri, kad ir mūsų teritorijoje kada nors nesuaktyvės žemės plutos tektoniniai lūžiai. Mus verčia būti ypač budrius kaimyninėje Kaliningrado srityje 2004 m. rugsėjį įvykę gana stiprūs žemės drebėjimai.
Negalime atmesti tikimybės, kad tokie gali sudrebinti ir Lietuvos teritoriją, kurios žemės gelmių sandara labai panaši“, –  sako Lietuvos geologijos tarnybos (LGT) direktorius Jonas Satkūnas.

Stebėsenos tinklas – Ignalinoje

Lietuvoje seismologiniai stebėjimai pradėti 1970 m., kai Vilniuje, Fizikos institute, buvo įrengta seisminė stotis. 1999 metais jos veikla nutraukta, o Ignalinos atominė elektrinės (IAE) apylinkėse įrengtos keturios seisminės stotys.
Modernizuotą šios stebėsenos tinklą dabar sudaro Ignalinos AE seismologinės stebėsenos sistema su stotimis Didžiasalyje, Ignalinoje, Salake ir Zarasuose, taip pat nuolatinių seisminių stebėjimų stotys Paberžėje (Kėdainių r.) bei Paburgėje (Plungės r.).

One Reply to “Pernai žemė Lietuvoje drebėjo beveik tūkstantį kartų”

  1. apas parašė:

    Pas mūs žemė nedreba,tik virpa vos,vos,ką parodo seismo prietaisai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto